KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu i burzą

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Podkarpacia ostrzeżenie I stopnia przed deszczem i burzą. Zjawiska mogą występować w nocy z poniedziałku na wtorek (24/25 lipca).

REKLAMA


Ostrzeżenia I stopnia w związku intensywnymi opadami deszczu i burzą obowiązuje dla województwa Podkarpackiego od godziny 20:00 (poniedziałek, 24 lipca).

- Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu, początkowo głównie związanych z burzami, następnie stopniowo przechodzących w opady jednostajne. Prognozowana suma opadów od 15 mm do 30 mm miejscami do 40 mm. W burzach możliwe porywy wiatru do 70 km/h. - informuje IMGW-PIB.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie szacuje prawdopodobieństwo opadów deszczu na 90 procent, burzy na 80%. Ostrzeżenie utrzyma się do wtorku (25.07) od godziny 02:00.

Alert pierwszego stopnia oznacza "niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

mg

  • autor: mg

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?