KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

IMGW ostrzega o zagrożeniu hydrologicznym na Podkarpaciu

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

IMGW wydał dla Podkarpacia ostrzeżenie meteorologiczne i hydrologiczne drugiego stopnia. Intensywne opady deszczu spodziewane są wzrosty poziomu wody w zlewniach: Wisłoki, Sanu, Wisłoka oraz na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły.

REKLAMA


Intensywne opady deszczu. Alert drugiego stopnia
Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, prognozuje się wystąpienie opadów deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym.

Do godziny 8 rano w czwartek prognozowana wysokość opadów to od 25 do 35 litrów deszczu na metr kwadratowy. Przez kolejną dobę dopada (od czwartku do godziny 8 rano w piątek) wysokość opadów wyniesie od 35 do 50, a nawet do 60 litrów na metr kwadratowy. Największe natężenie opadów przewidywane jest w południowej połowie województwa.

Ostrzeżenie utrzyma się do godziny 8 rano w piątek.

Wzrosty poziomu wody. Ostrzeżenie drugiego stopnia
Jak podaje w komunikacie Biuro Prognoz Hydrologicznych Oddziału IMGW-PIB w Krakowie, w związku z prognozowanymi intensywnymi, ciągłymi opadami deszczu w zlewniach: Wisłoki, Sanu, Wisłoka oraz na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły na terenie województwa, spodziewane są wzrosty poziomu wody w strefie stanów średnich i do dolnej części strefy stanów wysokich. Punktowo przekroczone zostaną stany ostrzegawcze - w szczególności w górnych częściach zlewni karpackich dopływów Wisły oraz na mniejszych ciekach na terenie województwa.

Ostrzeżenie ważne do piątku, do godziny 20.

Zobacz także: Do końca tygodnia tylko chmury i deszcz. Napływa wilgotna masa powietrza

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?