Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Idzie duże ocieplenie, ale uważajmy na bardzo silny wiatr! We wtorek nawet do 10°C

Niedziela wieczór, ale także początek tygodnia, przyniosą nam wichurę. Będzie wyraźnie cieplej. Niedziela wieczór, ale także początek tygodnia, przyniosą nam wichurę. Będzie wyraźnie cieplej. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Ledwie wczoraj napłynęło chłodne powietrze z północy, a już jutro oddychać zaczniemy ciepłym powietrzem docierającym z północnej Afryki. Niestety, tak gwałtowne zmiany świadczą znacznej aktywności atmosfery i ocieplenie przyjdzie tym razem w towarzystwie silnego i bardzo silnego wiatru, który będzie o wiele groźniejszy niż ten, który notowaliśmy w piątek. Będzie to znowu wiatr fenowy, jak to przy cyrkulacji południowej bywa, a jego prędkość w porywach osiągać może nawet 90 km/h - 100 km/h. Groźnie zrobi się już wieczorem. We wtorek natomiast w powiecie krośnieńskim nawet do 10°C, a wcale nie będzie to najcieplejsze miejsce w kraju!

REKLAMAW nocy z niedzieli na poniedziałek (10/11.12.2017) znajdziemy się w zasięgu rozległego niżu obejmującego całą Europę Zachodnią, Środkową i Skandynawię, z ośrodkiem wtórnym przemieszczającym się znad Holandii nad Bałtyk Południowy. Z południa na północ wędrować będzie związany z tym niżem ciepły front atmosferyczny, za którym napływać zacznie ciepłe powietrze polarno-morskie, które wypierać będzie zalegające w niedzielę stare powietrze arktyczne. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Lokalnie możliwy słaby, przelotny śnieg. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr dość silny i silny, przejściowo bardzo silny, o średniej prędkości do 50 km/h, porywisty, w porywach do 90 km/h, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 999 hPa, początkowo będzie spadać, potem zacznie się wahać.

Zobacz: Ostrzeżenie: będzie mocno wiało. Porywy do 100 km/h

W poniedziałek w ciągu dnia (11.12.2017) pozostaniemy w zasięgu rozległego niżu, którego centrum znad Francji przemieszczać się zacznie nad zachodnie Niemcy. Z południa napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 6°C do 7°C. Wiatr umiarkowany do silnego, o średniej prędkości do 45 km/h, porywisty, w porywach do 80 km/h, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 998 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (11/12.12.2017) pozostaniemy pod wpływem niżu, który znad Niemiec przemieści się nad Szwecję. Z południa napływać zacznie ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr dość silny i silny, o średniej prędkości do 45 km/h, porywisty, w porywach do 90 km/h, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1000 hPa, będzie się wahać.

We wtorek w ciągu dnia (12.12.2017) pozostawać będziemy w ciepłym wycinku niżu znad Skandynawii, w ciepłej masie powietrza pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 9°C do 10°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 65 km/h, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1007 hPa, będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj