KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W środku tygodnia trochę cieplej. Uważajmy na drogach - możliwy marznący deszcz i śnieg

W środę i czwartek dostaniemy się pod wpływ niżu. Spadnie ciśnienie, możliwy marznący deszcz i śnieg, ale będzie cieplej. W środę i czwartek dostaniemy się pod wpływ niżu. Spadnie ciśnienie, możliwy marznący deszcz i śnieg, ale będzie cieplej. Fot. KrosnoCity.pl

Jeszcze kilkanaście godzin i najmroźniejszy okres w tym tygodniu będziemy mieli za sobą. Aktualnie chłodne, by nie powiedzieć zimne masy powietrza, mamy nad całą Europą Północną, Zachodnią i Środkową. Chłód dotarł nawet do Hiszpanii, w niedzielę i poniedziałek śnieg padał między innymi w Madrycie. Jedyną drogą do ocieplenia jest więc w tej chwili napływ powietrza z południa bądź południowego wschodu i akurat tak się składa, zdarzy się to w środę i czwartek.

REKLAMA


Jutro w ciągu dnia, po jeszcze mroźnej nocy, temperatura wzrośnie na kilka godzin powyżej 0°C, wieczorem spadnie zaś w tę okolicę, w strefie frontowej możliwe opady deszczu marznącego, ponownie więc: uważajmy na drogach! W czwartek ponownie powrót chłodniejszego powietrza, poprószy także śnieg, ale nie czekają nas ani śnieżyce takie jak w miniony weekend, ani także aż tak silny mróz jak we wtorkową i środową noc.

W nocy z wtorku na środę (6/7 lutego 2018) pozostaniemy jeszcze na skraju klina wyżu znad Rosji. Utrzyma się nad nami jeszcze mroźne powietrze arktyczne. Będzie bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od -11°C do -10°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa, będzie powoli spadać.

W środę w ciągu dnia (7 lutego 2018) od południa nasuwać się zacznie zatoka niżu znad Włoch wraz z ciepłym frontem atmosferycznym. Za frontem tym z południa napłynie cieplejsze powietrze polarno-morskie. Rano zachmurzenie małe, z upływem dnia jednak stopniowy wzrost zachmurzenia, aż do całkowitego w godzinach wieczornych. W drugiej połowie doby możliwe opady deszczu, wieczorem marznącego, powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra, wieczorem pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (7/8 lutego 2018) będziemy w zasięgu tego samego niżu, który do rana przemieści się nad Rumunię, w strefie związanego z nim falującego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w dość ciepłej, ale też wilgotnej, polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie całkowite, możliwe opady marznącego deszczu i marznącej mżawki. Miejscami możliwe również mgły ograniczające widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność bardzo słaba do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1016 hPa, będzie się wahać.


Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W czwartek w ciągu dnia (8 lutego 2018) pozostaniemy pod wpływem niżu, który znad Rumunii przemieści się nad Ukrainę. Będziemy w strefie związanego z tym niżem frontu okluzji. Z północnego zachodu napływać zacznie chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite. Opady marznącej mżawki, z upływem dnia od północnego zachodu przechodzące w opady śniegu, lokalnie towarzyszące im mgły. Temperatura maksymalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby, północno-zachodni i północny. Widzialność bardzo słaba do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?