KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W środę i czwartek front atmosferyczny przyniesie opady śniegu. Przez cały dzień lekki mróz

W środku tygodnia zimy ciąg dalszy. Spodziewany lekki mróz i opady śniegu. W środku tygodnia zimy ciąg dalszy. Spodziewany lekki mróz i opady śniegu. Fot. KrosnoCity.pl

Utrzymuje się pogoda zimowa z temperaturą oscylującą wokół 0°C, w środę i czwartek chłodniej - trzymać będzie całodobowy mróz, ale nie będzie on siarczysty. Barycznie jesteśmy pod wpływem niżu, który znad Adriatyku wędruje na wschód, a front atmosferyczny z nim związany sięga południowej części naszego kraju. W środę i czwartek pochmurno z opadami śniegu, w godzinach popołudniowych temperatura do -2°C. Nocami mróz niewiele większy.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (13/14 lutego 2018) będziemy pod wpływem niżu, który znad Adriatyku przemieści się nad Bułgarię, w strefie frontu okluzji. Pozostaniemy w chłodnym i wilgotnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie całkowite, słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -4°C do -3°C. Wiatr słaby, północno-wschodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1016 hPa, będzie się wahać.

W środę w ciągu dnia (14 lutego 2018) sytuacja baryczna nie ulegnie gruntownej zmianie i pozostaniemy w zasięgu niżu znad Europy Południowo-Wschodniej, w strefie tego samego frontu atmosferycznego. Nadal napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady śniegu. Temperatura maksymalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (14/15 lutego 2018) pozostaniemy w zasięgu niżu znad południowo-wschodniej Europy, w strefie frontu zokludowanego. Nadal napływać będzie to samo, chłodne i wilgotne, polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie całkowite, opady śniegu. Temperatura minimalna od -4°C do -3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1019 hPa, będzie wzrastać.


źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W czwartek w ciągu dnia (15 lutego 2018) wciąż pozostaniemy jeszcze w zasięgu niżu znad Grecji, w strefie rozmywającego się frontu okluzji. Nadal napływać będzie to samo, chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -2°C do -1°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1024 hPa, będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?