KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nadchodzi fala mrozów. Już początek tygodnia chłodny, we wtorek w nocy -11°C

We wtorek w nocy nawet -11°C. We wtorek w nocy nawet -11°C. Fot. KrosnoCity.pl

Przedwczesna wiosna? Nie w tym roku. Choć druga połowa lutego to okres, w którym zaczynamy nieśmiało wypatrywać cieplejszych mas powietrza, to zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Wręcz przeciwnie - nadchodzi jeszcze jeden okres - i to niekrótki - z solidnym mrozem. Dzisiejszy dzień jest ostatnim na razie z dodatnią temperaturą maksymalną, od jutra już całodobowo "na minusie" i nie zanosi się na to, aby w kolejnych dniach coś zmieniło się zdecydowanie na korzyść ciepła. We wtorek w nocy i rano zanotujemy kilkunastostopniowy mróz. Niewykluczone, że mrozy utrzymają się co najmniej do końca lutego.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (18/19 lutego 2018) Polska będzie pod wpływem wyżu, który znad Dolnego Śląska przemieści się nad Podkarpacie. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Temperatura minimalna od -9°C do -8°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1029 hPa, będzie bez większych zmian.

W poniedziałek w ciągu dnia (19 lutego 2018) znajdziemy się pod wpływem tego samego wyżu, którego centrum przemieści się nad Ukrainę. Będziemy w tym samym, chłodnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od -2°C do -1°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1027 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne, późnym popołudniem przechodzące w niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (19/20 lutego 2018) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Ukrainy. Będziemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od -11°C do -10°C. Wiatr słaby, wschodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1024 hPa, będzie powoli spadać.

We wtorek w ciągu dnia (20 lutego 2018) pozostaniemy na skraju wyżu znad Ukrainy. Nadal napływać będzie przetransformowane powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od -4°C do -3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?