KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Poniedziałek i wtorek także mroźne, będzie prószył śnieg. Wiatr nareszcie trochę osłabnie

Najbliższe dni nadal z całodobowym mrozem i opadami śniegu. Wiatr już trochę słabszy. Najbliższe dni nadal z całodobowym mrozem i opadami śniegu. Wiatr już trochę słabszy. Fot. KrosnoCity.pl

Adwekcja powietrza arktycznego przyniosła nam zimę już w trakcie meteorologicznej wiosny. Antycyklogeneza nad Skandynawią dobiegła końca w sobotę w nocy, gdy ciśnienie w centrum wyżu nad Norwegią osiągnęło 1040 hPa. Teraz wyż ten odsuwa się trochę na południowy zachód, ale przez najbliższe trzy doby bardzo chłodna - jak na drugą połowę marca - masa powietrza utrzyma się. Poniedziałek i wtorek mroźne, poprószy śnieg. Jedyną dobrą wiadomością będzie spadek prędkości wiatru, który szczególnie dzisiaj znacznie obniża temperaturę odczuwalną. W drugiej połowie tygodnia cieplej, ale tylko w ciągu dnia.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (18/19 marca 2018) pogodę na Podkarpaciu kształtować będzie niż przemieszczający się znad Morza Czarnego nad wschodnią Ukrainę i związany z nim front zokludowany. Z północnego wschodu napływać będzie to samo mroźne powietrze arktyczne. Zachmurzenie całkowite, opady śniegu. Temperatura minimalna od -9°C do -8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wieczorem porywisty, wschodni i północno-wschodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, będzie się wahać.

W poniedziałek w ciągu dnia (19 marca 2018) będziemy na skraju rozległego niżu obejmującego Europę Południową. Pozostaniemy w mroźnym powietrzu arktycznym. Zachmurzenie całkowite, okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -5°C do -4°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (19/20 marca 2018) pozostaniemy na skraju rozległego niżu, kształtującego pogodę w południowej i środkowej Europie. Nad Pogórze Karpackie nasunie się strefa mało aktywnego frontu okluzji. Utrzyma się nad Polską powietrze arktyczne. Zachmurzenie całkowite, słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -7°C do -6°C. Wiatr słaby, północno-wschodni i północny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa, będzie się lekko wahać.

We wtorek w ciągu dnia (20 marca 2018) będziemy w zasięgu niżu przemieszczającego się znad Morza Czarnego nad Ukrainę, w tym samym powietrzu arktycznym. Zachmurzenie całkowite, słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -4°C do -3°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa, będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?