Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Poprawa pogody nadejdzie akurat w ten weekend. Popołudniami zanotujemy nawet 26°C

Weekend przyniesie oczekiwaną poprawę pogody. Będzie znacznie więcej słonecznych chwil. Weekend przyniesie oczekiwaną poprawę pogody. Będzie znacznie więcej słonecznych chwil. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Od dłuższego czasu pozostajemy w obszarze niskiego ciśnienia i to w najbliższych dniach nie ulegnie zmianie, mimo to nadchodzący weekend, jeśli chodzi o pogodę, zapowiada się bardziej optymistycznie niż okres bieżący, dobiegający wreszcie końca. Co prawda piątkowy poranek będzie jeszcze pochmurny, niemniej jednak potem wyjrzy słońce i będzie lepiej. Już w sobotę po południu zanotujemy około 25°C, niedziela także zapowiada się gorąco.

W nocy z czwartku na piątek (19/20 lipca 2018) pozostaniemy w zasięgu oddziaływania niżu znad Europy Wschodniej, w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej, miejscami słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa, będzie się nieznacznie wahać.

W piątek w ciągu dnia (20 lipca 2018) w dalszym ciągu znajdować się będziemy na skraju niżu znad Europy Wschodniej, w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, rano zanikająca mżawka. Temperatura maksymalna od 23°C do 24°C. Wiatr na ogół umiarkowany, przejściowo porywisty, zachodni i północno-zachodni. Widzialność rano umiarkowana, potem dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne przechodzące w obojętne.

W nocy z piątku na sobotę (20/21 lipca 2018) sytuacja baryczna nie zmieni się w istotny sposób. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, będzie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia (21 lipca 2018) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Utrzyma się napływ przetransformowanego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 25°C do 26°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą zachodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z soboty na niedzielę (21/22 lipca 2018) pozostaniemy w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Wciąż napływać będzie powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1011 hPa, będzie bez większych zmian.

W niedzielę w ciągu dnia (22 lipca 2018) sytuacja baryczna nie ulegnie istotnym zmianom. Pozostawać będziemy w przetransformowanej, gorącej, polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 25°C do 26°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-wschodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1010 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne początkowo obojętne, potem - po południu - niekorzystne.

ma

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj