Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Ciepło, ale możliwe opady przelotne i lokalne burze. Prognoza na poniedziałek i wtorek

W poniedziałek i wtorek ciepło, może jednak przelotnie popadać. W poniedziałek i wtorek ciepło, może jednak przelotnie popadać. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Pomimo że wciąż jesteśmy w obszarze obniżonego ciśnienia, pogoda akurat na weekend poprawiła się, sobota była zdecydowanie najładniejszym dniem kończącego się właśnie tygodnia. Centrum niżu znajduje się nad Ukrainą, we wtorek przemieści się na południowy wschód kontynentu, będziemy na jego skraju w trakcie najbliższych dób. Początek tygodnia ciepły, choć mogą tworzyć się chmury kłębiasto-deszczowe z przelotnym deszczem, nawet wyładowania atmosferyczne nie są wykluczone. Wiatr na ogół północny i północno-zachodni.

REKLAMAW nocy z niedzieli na poniedziałek (22/23 lipca 2018) pozostaniemy w słabogradientowym obszarze obniżonego ciśnienia, w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa, będzie powoli wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (23 lipca 2018) będziemy pod wpływem niżu znad Europy Wschodniej. Z północnego zachodu napływać będzie przetransformowane powietrze polarno-morskie. Rano zachmurzenie małe, potem stopniowy wzrost zachmurzenia - najpierw do umiarkowanego, a następnie do dużego. Przelotne opady deszczu, lokalnie niewykluczona burza. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, północny i północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1010 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (23/24 lipca 2018) pozostaniemy w zasięgu niżu znad Europy Wschodniej, a od północy nasunie się front okluzji. Z północnego zachodu napływać będzie stare powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa, będzie się wahać.

We wtorek w ciągu dnia (24 lipca 2018) sytuacja baryczna nie ulegnie gruntownej zmianie. Utrzyma się napływ ciepłego, przetransformowanego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, lokalnie możliwe burze. Temperatura maksymalna od 23°C do 24°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz przejściowo porywisty, północno-zachodni i północny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1011 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj