Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

W środę i czwartek ciepło i parno. Wystąpią burze, które lokalnie mogą być gwałtowne

W środku tygodnia będzie ciepło i parno. Miejscami przelotnie popada i wystąpią burze, lokalnie gwałtowne. W środku tygodnia będzie ciepło i parno. Miejscami przelotnie popada i wystąpią burze, lokalnie gwałtowne. Fot. PixaBay

Jesteśmy na skraju niżu, którego centrum przemieściło się nad Morze Czarne. Wschodnie krańce Polski muska front okluzji z nim związany, napływa ciepła i wilgotna masa powietrza, w której, zwłaszcza popołudniami, tworzą się opady przelotne i burze. W środku tygodnia zjawisk konwekcyjnych będzie więcej, będą też groźniejsze - wzrasta bowiem energia konwekcji, a poziom równowagi występuje z dnia na dzień wyżej. Wysoko wypiętrzonym chmurom burzowym może towarzyszyć krótkotrwały, ale ulewny deszcz, nawet grad i porywisty wiatr.

REKLAMAW środę w ciągu dnia (25 lipca 2018) sytuacja baryczna nie zmieni się w istotny sposób. Pozostaniemy w ciepłej, ale także wilgotnej masie powietrza. Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, w porywach do 70 km/h, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (25/26 lipca 2018) sytuacja baryczna w dalszym ciągu nie ulegnie znaczącym zmianom. Pozostaniemy w ciepłej i wilgotnej masie powietrza. Zachmurzenie umiarkowane. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra pogarszająca się do złej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa i będzie powoli wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (26 lipca 2018) pozostaniemy na skraju niżu znad Europy Południowo-Wschodniej. Utrzyma się napływ ciepłej i wilgotnej masy powietrza. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna od 25°C do 26°C. Wiatr słaby, w czasie burz porywisty, w porywach do 70 km/h, zmienny z przewagą północnego. Widzialność dobra, jedynie rano i w stefie burz miejscami krótkotrwałe spadki widzialności. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj