KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Chłodniej tylko do wtorku rano, potem znaczne ocieplenie. Początek tygodnia słoneczny i suchy

Sam początek tygodnia trochę chłodniejszy. We wtorek w ciągu dnia jednak rozpocznie się duże ocieplenie. Sam początek tygodnia trochę chłodniejszy. We wtorek w ciągu dnia jednak rozpocznie się duże ocieplenie. Fot. PixaBay

Najwyższe temperatury w 2018 roku dopiero przed nami i zanotujemy je w przyszłym tygodniu. Co prawda front chłodny, który znajduje się nad Polską, opuści nasz kraj wieczorem i wszędzie napływać zacznie chłodniejsze i suche powietrze, jednak we wtorek około południa znów zrobi się gorąco, a w kolejnych dniach upalnie. Początek tygodnia będzie całkiem przyjemny i bezdeszczowy, ponieważ znajdziemy się pod wpływem wyżu. Wskazane solidne wietrzenie mieszkań do wtorkowego poranka, bowiem trwać będzie ono jedynie półtorej doby. Drugi dzień tygodnia zapowiada się bezchmurnie.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (5/6 sierpnia 2018) pogodę w Polsce kształtować będzie wyż znad Niemiec. Z północnego zachodu napływać zacznie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, będzie powoli wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (6 sierpnia 2018) będziemy pod wpływem wyżu, który znad wschodnich Niemiec do wieczora przemieści się nad południową Polskę. Pozostaniemy w chłodnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby, północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (6/7 sierpnia 2018) pozostaniemy w zasięgu wyżu, który do rana przemieści się nad Rumunię. Utrzyma się nad nami jeszcze chłodne i suche powietrze polarno-morskie. Noc będzie bezchmurna. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie bez większych zmian.

We wtorek w ciągu dnia (7 sierpnia 2018) pogodę w kraju wciąż kształtować będzie wyż znad Rumunii. Będziemy w coraz cieplejszej, ale nadal stabilnej i suchej, polarno-morskiej masie powietrza napływającej z zachodu. Bezchmurnie. Temperatura maksymalna od 27°C do 28°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, będzie się nieznacznie wahać. Warunki biometeorologiczne rano korzystne, po południu pogarszające się do obojętnych.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?