KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Żar poleje się z nieba, w środku tygodnia upalnie i sucho. W czwartek po południu nawet 31°C

W środę gorąco, a w czwartek wręcz upalnie. Zachmurzenie małe i umiarkowanie. W środę gorąco, a w czwartek wręcz upalnie. Zachmurzenie małe i umiarkowanie. Fot. PixaBay

Wyż obejmujący Europę Wschodnią wraz z Bałkanami i jednocześnie niż nad północnym Atlantykiem i Europą Zachodnią to zdecydowanie najlepszy przepis na wysokie temperatury w Polsce - nie zawodzi nigdy, bez względu na to, czy mamy lato czy zimę, wiosnę czy jesień. W tym tygodniu po raz pierwszy w roku 2018 do Krosna zawita upał. W naszym kraju przyjęło się, że o upale mówimy, gdy temperatura osiąga co najmniej 30°C, a jak do tej pory najcieplej było 4 sierpnia i 10 czerwca, kiedy to notowaliśmy 29,4°C. Napływać zacznie upalne powietrze z południa.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (7/8 sierpnia 2018) pozostaniemy pod wpływem wyżu, który znad Rumunii przemieści się nad Ukrainę, w ciepłej masie powietrza polarno-morskiego. Bezchmurnie. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie bez większych zmian.

W środę w ciągu dnia (8 sierpnia 2018) pogodę we wschodniej Polsce wciąż kształtować będzie ten sam wyż, którego centrum przemieści się znad Ukrainy nad Białoruś. Z południa napływać zacznie gorące powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 29°C do 30°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-wschodni. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, będzie się nieznacznie wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (8/9 sierpnia 2018) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Białorusi. Utrzyma się napływ bardzo ciepłego powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie bez większych zmian.

W czwartek w ciągu dnia (9 sierpnia 2018) pozostaniemy na skraju wyżu znad Europy Wschodniej. Z południa napływać będzie upalne powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 30°C do 31°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?