Logo
Wydrukuj tę stronę

Poniedziałek nadal słoneczny i ciepły, ale we wtorek może już zagrzmieć. Sprawdź prognozę

W poniedziałek jeszcze dominacja słońca. We wtorek wzrośnie wilgotność powietrza, lokalnie popada i zagrzmi. W poniedziałek jeszcze dominacja słońca. We wtorek wzrośnie wilgotność powietrza, lokalnie popada i zagrzmi. Fot. PixaBay

Nie wszędzie wrzesień rozpoczął się tak pięknie jak u nas. Na przykład mieszkańcy zachodniej Polski spędzili pierwszy weekend nowego miesiąca pod chmurami, w dodatku z nieba w wielu miejscach siąpił jesienny deszcz. Nad wschodnią częścią kraju natomiast jeszcze króluje wyż i choć ciśnienie jutro zacznie spadać - co oznacza rychły koniec jego panowania - to ładna i ciepła pogoda powinna utrzymać się tu do poniedziałku włącznie. We wtorek jednak może być już nieco inaczej - sięgnie nas bowiem płytki niż znad Bałkanów, a w wilgotnej masie tu i ówdzie utworzą się opady przelotne. Lokalnie możliwe burze.

W nocy z niedzieli na poniedziałek (2/3 września 2018) będziemy w zasięgu wyżu znad Rosji. Utrzyma się napływ ciepłego powietrza zwrotnikowego. Na ogół bezchmurnie, jedynie okresami zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa, zacznie powoli spadać.

W poniedziałek w ciągu dnia (3 września 2018) pozostaniemy jeszcze na skraju słabnącego wyżu znad Rosji. Ze wschodu napływać będzie gorące powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 25°C do 26°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (3/4 września 2018) sięgnie nas już płytka zatoka niżu znad Bałkanów wraz z nasuwającym się od południa frontem zokludowanym. Ze wschodu napływać zacznie ciepłe i coraz bardziej wilgotne powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1014 hPa, będzie bez większych zmian.

We wtorek w ciągu dnia (4 września) będziemy pod wpływem niżu znad Bałkanów wraz z frontem okluzji z nim związanym. Napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze ze wschodu. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Temperatura maksymalna od 23°C do 24°C. Wiatr słaby, jedynie czasie burz przejściowo porywisty, z kierunków zmieniających się. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2018