Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Początek tygodnia przyniesie umiarkowany typ pogody. Popołudniami wyraźnie powyżej 20°C

Poniedziałek i wtorek będą dosyć przyjemne. Popołudnia z komfortową temperaturą. Poniedziałek i wtorek będą dosyć przyjemne. Popołudnia z komfortową temperaturą. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Wrzesień to dość newralgiczny miesiąc dla synoptyków, bowiem jest to okres przejściowy pomiędzy warunkami letnimi a jesiennymi. Poniedziałek minie nam całkiem przyjemnie - nad Polską, a przynajmniej nad przeważającym jej obszarem, zapanuje wyż, na niebie będzie co prawda trochę chmur kłębiastych, ale u nas nie powinno z nich padać. We wtorek nad północną część kraju nasunie się falujący front atmosferyczny. Na południe od niego, a więc także u nas, będzie ciepło - tu napłynie polarno-morskie powietrze o wysokiej temperaturze, które najwyraźniej odczujemy w środku tygodnia. We wtorek zaś zachmurzenie spore, ujrzymy dużo chmur piętra wysokiego i średniego, szybko mknące pod prądem strumieniowym, przez które jednak przebije się słońce. Popołudnia ciepłe, poranki - jak to we wrześniu - już chłodnawe.

REKLAMAW nocy z niedzieli na poniedziałek (9/10 września 2018) będziemy w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia. Utrzyma się nad nami powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie małe. Nad ranem liczne mgły ograniczające widzialność do 100 metrów. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra pogarszająca się do złej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa, będzie bez większych zmian.

W poniedziałek w ciągu dnia (10 września 2018) Polska znajdzie się w zasięgu wyżu znad Alp. Pozostaniemy jeszcze w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 20°C do 21°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Widzialność słaba poprawiająca się do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa, będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (10/11 września 2018) południowa część kraju pozostanie w zasięgu wyżu znad Alp. Utrzyma się jeszcze nad nami przetransformowane powietrze polarno-morskie. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra pogarszająca się nad ranem do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1024 hPa, będzie powoli wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (11 września 2018) będziemy pomiędzy wyżem znad Alp a zatoką niżu znad Morza Norweskiego z falującym frontem atmosferycznym, który nasunie się nad północną Polskę. Z zachodu napływać zacznie coraz cieplejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1024 hPa, będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj