Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Środa: przelotne deszcze i wiatr w porywach do 60 km/h. W czwartek spokojnie i wyżowo

W środę dość wietrznie, dokuczliwy będzie także przelotny deszcz. W czwartek poprawa pogody. W środę dość wietrznie, dokuczliwy będzie także przelotny deszcz. W czwartek poprawa pogody. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Przed nami przejście kolejnego jesiennego niżu - nie tak głębokiego, jak ten w III dekadzie września, ale prędkość wiatru jutro wyraźnie wzrośnie, szczególnie wczesnym popołudniem, po przejściu frontu okluzji. Czeka nas niezbyt ciekawy pod względem pogody dzień, jako że oprócz porywistego wystąpią również opady przelotne, na froncie i za nim. W czwartek natomiast ciśnienie będzie znacznie wyższe w związku z rozbudową wyżu, pogoda poprawi się - opady zanikną, słońce wyjrzy na dłużej, a wiatr osłabnie, szczególnie pod wieczór.

REKLAMAW nocy z wtorku na środę (2/3 października 2018) dostawać się będziemy pod wpływ niżu przemieszczającego się znad Szwecji nad Bałtyk Centralny. Będziemy w chłodnym powietrzu polarno-morskim. Wieczorem zachmurzenie małe i umiarkowane, potem jednak od północnego zachodu szybki wzrost zachmurzenia do dużego i całkowitego. Nad ranem lokalnie słaby deszcz. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C, wystąpi wieczorem. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie się wahać.

W środę w ciągu dnia (3 października 2018) znajdziemy się pod wpływem tego samego niżu, którego centrum do wieczora odsunie się nad zachodnią Rosję. Przed południem nad obszarem województwa przejdzie front okluzji z nim związany. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 11°C do 12°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich. Widzialność od umiarkowanej do bardzo dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, początkowo będzie się wahać, potem będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (3/4 października 2018) początkowo będziemy w tylnej części niżu znad Rosji, potem jednak rozbuduje się nad nami wyż znad Węgier. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane, wieczorem przejściowo duże. Przelotne opady deszczu, po północy zanikające. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr początkowo umiarkowany, porywisty, potem słabnący do słabego, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa, będzie wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (4 października 2018) pogodę w południowej połowie kraju kształtować będzie wyż przemieszczający się znad Węgier nad Morze Czarne. Z zachodu napływać zacznie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane, późnym popołudniem i pod wieczór małe. Temperatura maksymalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni skręcający na południowy. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1027 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj