Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl


 
 

Nadszedł czas na piękną złotą jesień. Od piątku słonecznie i coraz cieplej, w niedzielę 20°C

W najbliższy weekend będziemy w zasięgu słonecznego wyżu. Napłynie ciepłe powietrze z południa. W najbliższy weekend będziemy w zasięgu słonecznego wyżu. Napłynie ciepłe powietrze z południa. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Pod koniec tygodnia oddychać będziemy ciepłym powietrzem docierającym z Bałkanów, a zdecydowanie wyżej, ponad naszymi głowami, zanotujemy napływ znad Afryki. Ta wiadomość ucieszy wszystkich znużonych chłodniejszą i często zmieniającą się pogodą. Nad sporym obszarem Europy, także nad środkową częścią kontynentu, rozbudował się ciepły wyż, którego trasa wiedzie najpierw nad Morze Czarne, a potem nad Kaukaz. Po jego zachodniej stronie obserwujemy babie lato z małym zachmurzeniem i dość wysokimi jak na październik temperaturami. Podobny typ pogody zagości także i u nas w najbliższy weekend, kiedy to termometry wskażą 20°C. Okresami, szczególnie w sobotę, trochę mocniej powieje z południa, ale przy maksymalnym możliwym nasłonecznieniu o tej porze roku ów porywisty wiatr nie będzie nam aż tak bardzo przeszkadzał.

REKLAMAW nocy z czwartku na piątek (4/5 października 2018) będziemy pod wpływem wyżu znad Morza Czarnego. Z zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe, okresami umiarkowane. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1031 hPa, w pierwszej połowie nocy będzie wzrastać, potem pozostanie bez większych zmian.

W piątek w ciągu dnia (5 października 2018) pogodę kształtować będzie wyż znad Morza Czarnego. Z południa napływać będzie coraz cieplejsze powietrze polarno-morskie. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1029 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z piątku na sobotę (5/6 października 2018) pozostaniemy w zasięgu wyżu, który znad Morza Czarnego przemieści się nad Kaukaz, w ciepłym powietrzu polarno-morskim. Bezchmurnie. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1026 hPa, będzie spadać.

W sobotę w ciągu dnia (6 października 2018) pogodę w całym kraju nadal kształtować będzie ten sam wyż znad południowo-zachodniej Rosji. Z południa napływać zacznie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 17°C do 18°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 55 km/h południowy. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (6/7 października 2018) będziemy na skraju wyżu znad Europy Wschodniej. Z południa napływać będzie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie się lekko wahać.

W niedzielę w ciągu dnia (7 października 2018) Polska zacznie dostawać się pod wpływ niżu przemieszczającego się znad Bałtyku nad Estonię. Pozostaniemy jednak w ciepłej masie powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 19°C do 20°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj