Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl


 
 

W piątek aż 22°C. Weekend kontynuacją złotej jesieni, ale noce i poranki z gęstymi mgłami

Weekend kontynuacją panowania silnego wyżu. Na ogół słonecznie i maksymalnie 20°C, nocami i rano uwaga na mgły. Weekend kontynuacją panowania silnego wyżu. Na ogół słonecznie i maksymalnie 20°C, nocami i rano uwaga na mgły. Fot. PixaBay

Wyż znad Europy Wschodniej jest na tyle silny, że nawet atlantyckie niże, które w ostatnim kwartale roku wyraźnie zyskują na aktywności, nie mają najmniejszych szans na to, by choć trochę go nadgryźć. Jego władza sięga także nad środkową część kontynentu, aktualnie więc znaczna część Europy skąpana jest w ciepłej masie powietrza. Front polarny, opady deszczu i dynamiczna, zmienna aura dopiero daleko na zachodzie - nad Atlantykiem i Wyspami Brytyjskimi, ale to nie jest i w najbliższym czasie nie będzie nasze zmartwienie. Prognoza na weekend w skrócie: słońce, ciepło i korzystny biomet, w nocy i rano miejscami mgły. Trudno w takich warunkach nie skusić się na popołudniowy spacer, w trakcie którego podziwiać można piękno i różnorodność jesiennych barw.

REKLAMAW nocy z czwartku na piątek (11/12 października 2018) pogodę niezmiennie kształtować będzie wyż znad Europy Wschodniej. Z południowego wschodu napływać będzie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Bezchmurnie, nad ranem zachmurzenie małe. Po północy silne zamglenia, a lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra pogarszająca się do słabej, miejscami bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1028 hPa, będzie powoli wzrastać.

W piątek w ciągu dnia (12 października 2018) sytuacja baryczna nie ulegnie istotnej zmianie. Z południowego wschodu nadal napływać będzie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe, późnym popołudniem i wieczorem bezchmurnie. Temperatura maksymalna od 21°C do 22°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność rano umiarkowana, potem dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1029 hPa, będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne potem korzystne.

W nocy z piątku na sobotę (12/13 października 2018) pozostaniemy w zasięgu silnego i wciąż umacniającego się wyżu znad Europy Wschodniej. Nadal napływać będzie ciepłe, zwrotnikowe powietrze z południowego wschodu. Bezchmurnie. Nad ranem lokalnie gęste mgły ograniczające widzialność do 100 metrów. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra pogarszająca się miejscami do złej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1030 hPa, będzie powoli wzrastać.

W sobotę w ciągu dnia (13 października 2018) pozostaniemy w zasięgu wyżu znad Europy Wschodniej. Niezmiennie utrzymywać się będzie napływ ciepłego powietrza zwrotnikowego z południowego wschodu. Na ogół bezchmurnie, tylko rano i wyłącznie w obszarze gęstych mgieł przejściowo zachmurzenie całkowite. Temperatura maksymalna od 20°C do 21°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność rano zła, przed południem jednak szybko poprawi się do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1029 hPa, zacznie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (13/14 października 2018) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Europy Wschodniej, w cyrkulacji południowo-wschodniej antycyklonicznej. Utrzyma się nad nami, podobnie jak i nad całym krajem, ciepłe powietrze zwrotnikowe. Początkowo bezchmurnie. Potem, po północy, utworzą się liczne, gęste mgły i w nich zachmurzenie lokalnie wzrośnie do całkowitego. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra pogarszająca się lokalnie do bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1028 hPa, będzie się lekko wahać.

W niedzielę w ciągu dnia (14 października 2018) sytuacja baryczna nie ulegnie gruntownym zmianom. Wciąż z południowego wschodu napływać będzie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Rano zachmurzenie całkowite i gęste mgły ograniczające widzialność do 100 metrów, potem rozpogodzi się i będzie bezchmurnie. Temperatura maksymalna od 19°C do 20°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność bardzo słaba poprawiająca się do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1026 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne rano niekorzystne, potem obojętne i korzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj