Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Koniec złotej jesieni? Absolutnie nie! Początek tygodnia słoneczny, popołudniami do 22°C

Wyżowa, słoneczna i ciepła pogoda nie opuści nas w najbliższych dniach. Wyżowa, słoneczna i ciepła pogoda nie opuści nas w najbliższych dniach. Fot. PixaBay

Wyż, pod wpływem którego jesteśmy siódmy dzień, kształtować będzie pogodę także przez całą pierwszą połowę najbliższego tygodnia. Utrzymuje się również adwekcja powietrza zwrotnikowego, a przy pogodzie bezchmurnej lub z zachmurzeniem małym i słabym wiatrem występuje spora dobowa amplituda temperatur. Około 7:00 notujemy temperaturę oscylującą wokół 6°C, 7°C, ale osiem godzin później jest wyraźnie ponad 20°C. Ten sam typ pogody obserwować będziemy w poniedziałek i we wtorek. Sucho jak na październik, nie będzie nawet porannych mgieł.

W nocy z niedzieli na poniedziałek (14/15 października 2018) pogodę kształtować będzie wyż znad Białorusi. Z południowego wschodu napływać będzie ciepłe i suche powietrze zwrotnikowe. Bezchmurnie. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra, nad ranem umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1025 hPa, będzie bez większych zmian.

W poniedziałek w ciągu dnia (15 października 2018) pozostaniemy w zasięgu wyżu znad Europy Wschodniej. Utrzyma się napływ ciepłego i suchego, zwrotnikowego powietrza. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 21°C do 22°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1024 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (15/16 października 2018) sytuacja baryczna nie ulegnie istotnej zmianie. Utrzyma się napływ ciepłego i suchego powietrza zwrotnikowego. Będzie bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa, będzie bez większych zmian.

We wtorek w ciągu dnia (16 października 2018) pozostaniemy w zasięgu wyżu, którego centrum znajdzie się nad Rosją. Z południowego wschodu wciąż napływać będzie ciepłe i suche powietrze zwrotnikowe. Bezchmurnie. Temperatura maksymalna od 21°C do 22°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj