KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Koniec października przyniesie termiczne lato i 21°C. Z Afryki napływa powietrze zwrotnikowe

Na początku tygodnia będziemy w ciepłym wycinku niżu, w powietrzu zwrotnikowym. Zanotujemy nawet 21°C. Na początku tygodnia będziemy w ciepłym wycinku niżu, w powietrzu zwrotnikowym. Zanotujemy nawet 21°C. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Dzisiejszy ciepły front atmosferyczny wprowadza do naszego kraju powietrze docierające z dalekiego południa. W konsekwencji w najbliższych dniach, głównie dzięki ciepłym nocom, średnie dobowe temperatury powietrza przekroczą 15°C, a takie wartości występują w Polsce... latem! Także temperatury maksymalne będą wysokie, a biorąc pod uwagę fakt, że to przecież koniec października, to wręcz bardzo wysokie. Niż, w którego ciepłym wycinku będziemy od jutra, przemieszczać się będzie znad Morza Śródziemnego - gdzie jest teraz, przez Alpy, zachodnie Niemcy, nad Morze Północne - tam dotrze we wtorek w ciągu dnia. I właśnie wtedy, oprócz licznych okresów ze słońcem, zanotujemy 21°C.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (28/29 października 2018) znajdziemy się pod wpływem niżu znad Zatoki Genueńskiej, w strefie oddziaływania związanego z nim ciepłego frontu atmosferycznego. Z południa napływać będzie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa, będzie się wahać.

W poniedziałek w ciągu dnia (29 października 2018) będziemy w ciepłym wycinku niżu, który do wieczora przemieści się nad Alpy. Z południa napływać będzie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 19°C do 20°C. Wiatr na ogół słaby, tylko okresami umiarkowany, przejściowo porywisty, południowy i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (29/30 października 2018) pozostaniemy w ciepłym wycinku niżu, który do rana dotrze nad zachodnie Niemcy. Z południa napływać będzie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, będzie się wahać.

We wtorek w ciągu dnia (30 października 2018) nadal pozostawać będziemy pod wpływem niżu, który przemieści się nad Morze Północne. Z południa napływać będzie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 20°C do 21°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?