KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Złota jesień w listopadzie. Początek tygodnia niemal bezchmurny, a na termometrach 21°C!

Wyż znad Rosji nadal sprowadzać będzie powietrze zwrotnikowe. Poniedziałek i wtorek słoneczne i ciepłe. Wyż znad Rosji nadal sprowadzać będzie powietrze zwrotnikowe. Poniedziałek i wtorek słoneczne i ciepłe. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Początek listopada tego roku jest naprawdę wyjątkowy. W minionych dniach panowały temperatury charakterystyczne wręcz dla termicznego lata, na początku przyszłego tygodnia nadal znajdować się będziemy w powietrzu zwrotnikowym. Nocami, szczególnie w trakcie tej poniedziałkowej, utworzą się liczne mgły i zamglenia, jednak w ciągu dnia dominować będzie słoneczna aura, której nie powstydziłby się wrzesień. Chłodniej zrobi się dopiero w drugiej połowie tygodnia.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (4/5 listopada 2018) będziemy pod wpływem wyżu znad Rosji. Z południa napływać będzie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność umiarkowana pogarszająca się do bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa, będzie bez większych zmian.

W poniedziałek w ciągu dnia (5 listopada 2018) pogodę wciąż kształtować będzie wyż znad Rosji. Z południowego wschodu napływać będzie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe, wieczorem bezchmurnie. Rano zanikające mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura maksymalna od 20°C do 21°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność bardzo słaba poprawiająca się do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (5/6 listopada 2018) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Rosji. Z południowego wschodu nadal napływać będzie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Bezchmurnie. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa, wieczorem będzie powoli wzrastać, potem pozostanie bez większych zmian.

We wtorek w ciągu dnia (6 listopada 2018) wciąż pozostaniemy pod wpływem tego samego wyżu znad Rosji. Z południowego wschodu napływać będzie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Bezchmurnie. Temperatura maksymalna od 19°C do 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie 1021 hPa, będzie się nieznacznie wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?