Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

W poniedziałek wieczorem zaatakuje zima. Od wtorku mróz będzie coraz silniejszy

Od wtorku zapanuje zima. Nasilający się mróz będzie występował całymi dniami. Od wtorku zapanuje zima. Nasilający się mróz będzie występował całymi dniami. Fot. PixaBay

Zbliża się kres kilkudniowego ocieplenia, niebawem napłynie powietrze z północy. Dodatnia temperatura utrzyma się jeszcze częściowo jutro, potem będzie tylko chłodniej. Mróz chwyci w nocy z poniedziałku na wtorek i od tego momentu będzie występował ciągle, całodobowo, w dodatku nasilając się w dniach kolejnych. Wprowadzi go do nas front arktyczny, na którym opady deszczu i mżawki przejdą w opady śniegu. Zimowa aura utrzyma się co najmniej do początku grudnia.

REKLAMAW nocy z niedzieli na poniedziałek (25/26 listopada 2018) dostaniemy się pod wpływ niżu przemieszczającego się wzdłuż falującego frontu atmosferycznego, znad Adriatyku nad Bałkany. Pozostaniemy w chłodnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie całkowite, słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa, będzie powoli spadać.

W poniedziałek w ciągu dnia (26 listopada 2018) pogodę wciąż kształtować będzie ten sam niż utworzony na falującym froncie atmosferycznym, którego centrum do wieczora przemieści się nad Rumunię. Będziemy w starym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie całkowite. Słabe opady deszczu, po południu deszczu ze śniegiem, a wieczorem śniegu. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C, wystąpi rano. Wiatr umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1008 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (26/27 listopada 2018) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Europy Południowo-Wschodniej. Z północy napływać zacznie mroźne powietrze arktyczne. Zachmurzenie całkowite, opady śniegu. Temperatura minimalna od -4°C do -3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-wschodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1009 hPa, będzie wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (27 listopada 2018) będziemy jeszcze w zasięgu rozległego niżu obejmującego południowo-wschodnią część Europy i Morze Śródziemne. Z północy napływać będzie mroźne powietrze arktyczne. Zachmurzenie całkowite, słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -2°C do -1°C. Wiatr słaby, północno-wschodni i północny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015 hPa, będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj