KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W środku tygodnia będzie biało, popada śnieg. W czwartek przez cały dzień lekki mróz

W środku tygodnia spadnie śnieg. Zapanuje zima, ale mróz nie będzie siarczysty. W środku tygodnia spadnie śnieg. Zapanuje zima, ale mróz nie będzie siarczysty. Fot. PixaBay

Płytki niż, który znad Bałtyku wszedł nad Polskę od północy, w środę opuści nasze południowe granice i tam wypełni się. Front główny nie jest jednak daleko i co za tym idzie tworzące się wzdłuż niego fale, przekształcające się w niże umiarkowanych szerokości geograficznych, sięgają naszego kraju. Jeden z takich ośrodków utworzył się u schyłku ubiegłego tygodnia na południowym wschodzie naszego kontynentu, teraz jest nad Morzem Czarnym, niebawem wkroczy nad Ukrainę i dopiero tam utraci warunki do dalszego rozwoju i podobnie jak wspomniany na początku prognozy poprzednik zacznie zanikać. Zajmie to jednak kilka dni, a zanim dostaniemy się na krótko pod wpływ wyżu z północy, to okresami padać będzie śnieg. W czwartek lekki mróz przez całą dobę. Nie zanosi się, aby ten krótki epizod zimowy - bo nazwanie tego atakiem byłoby chyba przesadą - utrzymał się także w tygodniu przedświątecznym.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (11/12 grudnia 2018) pozostaniemy w zasięgu płytkiego, wypełniającego się niżu, który znad południowej Polski przemieści się nad Słowację. Z północy napływać będzie chłodne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowego. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa, będzie wzrastać.

W środę w ciągu dnia (12 grudnia 2018) pozostaniemy jeszcze w zasięgu płytkiego niżu, który do wieczora wypełni się nad Słowacją. Utrzyma się napływ chłodnego powietrza arktyczno-morskiego z północy. Zachmurzenie duże, przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północnego. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa, będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (13 grudnia 2018) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Ukrainy, a od północnego wschodu nasunie się związany z nim zokludowany front atmosferyczny. Pozostaniemy w chłodnym powietrzu arktyczno-morskim. Zachmurzenie duże, słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa, będzie się lekko wahać.

W czwartek w ciągu dnia (13 grudnia 2018) nadal pozostaniemy w zasięgu oddziaływania niżu znad Ukrainy i związanego z nim frontu okluzji. Z północy napływać będzie chłodne powietrze arktyczne. Zachmurzenie całkowite, opady śniegu. Temperatura maksymalna od -2°C do -1°C. Wiatr słaby, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?