Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Do końca tygodnia zimowo. Weekend przyniesie mroźny wiatr i opady śniegu

W najbliższych dniach, mimo dość wysokiego ciśnienia, pogoda na ogół niżowa. Weekend z opadami śniegu. W najbliższych dniach, mimo dość wysokiego ciśnienia, pogoda na ogół niżowa. Weekend z opadami śniegu. Fot. PixaBay

Niż znad Ukrainy już wypełnia się, w piątek ciśnienie u naszych wschodnich sąsiadów już wszędzie przekraczać będzie 1015 hPa, a obecna jeszcze dziś cyrkulacja cykloniczna wokół ośrodka całkowicie zaniknie. Od nas chmury z opadami odejdą wieczorem, jutro rozbuduje się wyż, ale na krótko - w sobotę od południa nasuną się kolejne opady śniegu, będzie ich więcej niż w środku tygodnia. Co dość istotne, wzrośnie także prędkość wiatru, a więc mimo iż mróz będzie słaby, to odczujemy spory chłód.

W nocy z czwartku na piątek (13/14 grudnia 2018) początkowo będziemy jeszcze w zasięgu oddziaływania rozmywającego się frontu okluzji związanego z wypełniającym się niżem znad Ukrainy, potem natomiast rozbuduje się wyż znad Skandynawii. Z północy nadal napływać będzie chłodne powietrze arktyczne. Zachmurzenie całkowite, wieczorem gdzieniegdzie zanikające przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby, północno-zachodni i północny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1024 hPa, będzie wzrastać.

W piątek w ciągu dnia (14 grudnia 2018) będziemy w zasięgu wyżu znad Skandynawii. Z północnego wschodu napływać będzie mroźne powietrze arktyczne. Zachmurzenie duże i całkowite. Temperatura maksymalna od -2°C do -1°C. Wiatr słaby, północno-wschodni i północny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1026 hPa, będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z piątku na sobotę (14/15 grudnia 2018) pogodę nadal kształtować będzie ten sam wyż z centrum nad Finlandią. Z północnego wschodu napływać będzie mroźne powietrze arktyczne. Zachmurzenie duże. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1027 hPa, zacznie powoli spadać.

W sobotę w ciągu dnia (15 grudnia 2018) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Morza Śródziemnego. Będziemy w powietrzu arktycznym starym. Zachmurzenie całkowite, słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -2°C do -1°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1025 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (15/16 grudnia 2018) pogodę kształtować będzie zatoka niżu znad Morza Śródziemnego z frontem zokludowanym. Pozostawać będziemy w przetransformowanym powietrzu arktycznym. Zachmurzenie całkowite, opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1024 hPa, będzie się wahać.

W niedzielę w ciągu dnia (16 grudnia 2018) pozostaniemy jeszcze w zatoce niżu znad Morza Śródziemnego, w strefie rozmywającego się frontu okluzji. Utrzyma się jeszcze przetransformowane powietrze arktyczne. Zachmurzenie duże i całkowite, słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj