Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Od piątku odwilż. Weekend przyniesie opady, w piątek wieczorem porywisty wiatr

Od piątku ocieplenie. W weekend pokrywy śnieżnej już nie będzie. Od piątku ocieplenie. W weekend pokrywy śnieżnej już nie będzie. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Nadchodzą święta, nadchodzi odwilż - rzec by można z przekąsem i wcale nie mijałoby się to z prawdą, w ostatnich latach ocieplenia w III dekadzie grudnia nawiedzają nas nadzwyczaj często i tak będzie także tym razem. W weekend poprzedzający święta znacząco ociepli się, a białe krajobrazy, które mamy okazję widzieć za oknami jeszcze dziś, przejdą do historii. W najbliższych dniach aura będzie jednak bardzo dynamiczna i nie można wykluczyć, że w trakcie Bożego Narodzenia także zdąży się ochłodzić, lecz pewnym póki co można być tylko tego, że przed nami ciepły, ale niezbyt przyjemny weekend. Szczególnie w piątek wieczorem porywisty wiatr.

W nocy z czwartku na piątek (20/21 grudnia 2018) pogodę kształtować zacznie zatoka niżu znad północnego Atlantyku wraz z frontem okluzji. Napłynie za nim powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie całkowite, słabe przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa, będzie się lekko wahać.

W piątek w ciągu dnia (21 grudnia 2018) dostaniemy się pod wpływ niżu, który znad Anglii przemieści się nad Morze Północne. Od zachodu nasunie się ciepły front atmosferyczny. Przez większość dnia pozostaniemy jednak w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie całkowite. Pod wieczór słabe opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 0°C do 1°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 55 km/h, południowy. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa, zacznie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (21/22 grudnia 2018) pogodę kształtować będzie niż przemieszczający się znad Morza Północnego nad północną Polskę. Z zachodu napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite. Opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 65 km/h, południowy. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1009 hPa, wieczorem będzie spadać, potem zacznie się wahać.

W sobotę w ciągu dnia (22 grudnia 2018) pozostaniemy pod wpływem tego samego niżu, który do wieczora odsunie się nad Białoruś. Z zachodu na wschód przemieści się chłodny front atmosferyczny, za którym napłynie chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 5°C do 6°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowy skręcający na zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1006 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (22/23 grudnia 2018) pogodę wciąż kształtować będzie niż znad Białorusi, a od północnego zachodu nasunie się związany z nim front okluzji. Pozostaniemy w chłodnej, polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, będzie wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (23 grudnia 2018) będziemy w tylnej części niżu, który przemieści się nad Rosję. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem, lokalnie krupy śnieżnej. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj