Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Boże Narodzenie pochmurne. Wigilijny wieczór z lekkim mrozem, więcej śniegu w pierwszy dzień Świąt

W Wigilię wieczorem dotrze do nas mroźne powietrze arktyczne. Lekko poprószy, więcej śniegu w pierwszy dzień Świąt. W Wigilię wieczorem dotrze do nas mroźne powietrze arktyczne. Lekko poprószy, więcej śniegu w pierwszy dzień Świąt. Fot. PixaBay

Mimo że mamy już zimę, to pogoda za oknami bardziej przypomina późną jesień. Okres świąteczny to czas, w którym prognozy pogody sprawdza się z większą uwagą w celu wyszukania informacji, czy czeka nas kolejne Boże Narodzenie bez śniegu, czy też może będzie biało. Odpowiedź już znamy - po weekendowym ociepleniu początek tygodnia przyniesie ochłodzenie! Gdy zasiadać będziemy do wigilijnego stołu za oknami panować będzie słaby mróz, może też drobno prószyć. Więcej opadów śniegu w pierwszy dzień Świąt, wtedy też przez całą dobę zanotujemy ujemną temperaturę. W środę natomiast zmiana pogody i po pięknym, białym zimowym poranku rozpocznie się kolejna odwilż. Zacznie też padać deszcz ze śniegiem.

W nocy z niedzieli na poniedziałek (23/24 grudnia 2018) dostaniemy się pod wpływ wtórnego ośrodka niskiego ciśnienia związanego z niżem znad Rosji, który przewędruje znad Mazowsza nad Ukrainę. Rano nasunie się związany z nim chłodny front atmosferyczny. Będziemy w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa, przez większą część nocy będzie spadać, dopiero nad ranem zacznie wzrastać.

W poniedziałek (24 grudnia 2018) pozostaniemy pod wpływem niżu, który znad Ukrainy przemieści się nad Morze Czarne. Rano przemieści się związany z nim chłodny front atmosferyczny, za którym z północy napływać zacznie chłodne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady śniegu, początkowo przejściowo deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana poprawiająca się do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (24/25 grudnia 2018) znajdziemy się w tylnej części niżu znad Morza Czarnego. Z północy napływać będzie chłodne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -4°C do -3°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1026 hPa, będzie wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (25 grudnia 2018) od zachodu nasuwać się zacznie zatoka niżu znad Morza Barentsa. Będziemy w przetransformowanym powietrzu arktycznym. Zachmurzenie całkowite, opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1°C do 0°C. Wiatr umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1025 hPa i zacznie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z wtorku na środę (25/26 grudnia 2018) będziemy w zatoce wspomnianego niżu z frontem okluzji. W drugiej połowie nocy z zachodu napływać zacznie przetransformowane powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady śniegu. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa, będzie się lekko wahać.

W środę w ciągu dnia (26 grudnia 2018) pozostaniemy w zatoce niżu znad Morza Barentsa. Z zachodu napływać zacznie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1024 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj