KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W środę i czwartek pochmurno, popada najpierw śnieg, potem deszcz. Będzie coraz cieplej

W środę w strefie frontu ciepłego popada najpierw śnieg, potem deszczu. Czwartek ciepły, ale nadal pochmurny i wilgotny. W środę w strefie frontu ciepłego popada najpierw śnieg, potem deszczu. Czwartek ciepły, ale nadal pochmurny i wilgotny. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Najchłodniejszą część zimy mamy już za sobą. Zbliża się połowa lutego, a w dodatku odbudowa cyrkulacji zachodniej, przewidywana w najbliższych dniach, na dobre oddali nam chłód i śniegi. Co prawda dziś jest chłodniej, jutro także poprószy w przedniej strefie frontu ciepłego, ale w najbliższych dniach temperatura znów wzrośnie - i to chyba na dłużej. Nad wyraz przyjemnie zapowiada się weekend. Wcześniej zaś środa z opadami mieszanymi i dużym zachmurzeniem, czwartek także pochmurny, ale odczujemy już napływ ciepłej masy powietrza. Mimo oddziaływania niżu w naszym kraju ciśnienie będzie wysokie.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (12/13 lutego 2019) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad południowych Niemiec. Z północy napływać będzie chłodne, arktyczne powietrze. Zachmurzenie duże. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1028 hPa, będzie wzrastać.

W środę w ciągu dnia (13 lutego 2019) od północnego zachodu nasunie się zatoka niżu znad Skandynawii wraz z ciepłym frontem atmosferycznym. Pozostaniemy jeszcze w chłodnej masie powietrza arktycznego. Zachmurzenie duże i całkowite, opady śniegu, pod wieczór deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność początkowo bardzo dobra, po południu, w opadach śniegu, pogorszy się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1029 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne do południa obojętne, potem niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (13/14 lutego 2019) znajdziemy się w ciepłym wycinku niżu, który przemieści się nad Rosję. Z zachodu napłynie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C, wystąpi wieczorem. Wiatr umiarkowany, porywisty, z kierunków zachodnich. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1029 hPa, będzie powoli wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (14 lutego 2019) Polska pozostanie w ciepłym wycinku rozległego niżu obejmującego północną i północno-zachodnią Europę. Z zachodu napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, okresami deszcz i mżawka. Temperatura maksymalna od 4°C do 5°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1031 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?