Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

W środę i czwartek słabe przelotne deszcze. Będzie wiało, ale nie aż tak, jak w ostatnich dniach

W środku tygodnia pozostaniemy w zasięgu rozległego niżu. Okresami przelotnie popada i porywiście powieje. W środku tygodnia pozostaniemy w zasięgu rozległego niżu. Okresami przelotnie popada i porywiście powieje. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Rozbudował się klin wyżowy, wiatr już nie jest tak porywisty, jak w niedzielę nad ranem i dobę później. Mimo to cyrkulacja strefowa wciąż ma się nadzwyczaj dobrze. Atlantyk, który wcale nie imponował aktywnością jesienią i zimą, rozhulał się i wygląda na to, że na trwały spokój w pogodzie będziemy musieli poczekać do momentu, aż gradient temperatury pomiędzy strefą podzwrotnikową a Arktyką zmaleje. W środę nad nasz kraj od zachodu nasunie się front okluzji, w strefie którego popada słaby deszcz. Znów wzrośnie prędkość wiatru, jednak tym razem Krosno nie będzie tak nim targane, jak wczoraj i przedwczoraj - najmocniej powieje w rejonie Dukli oraz na południu powiatu, tam porywy do 80 km/h. Po środowym przymrozku nadejdzie ocieplenie, jednak naprawdę wysokie temperatury zanotujemy dopiero u schyłku tygodnia.

W nocy z wtorku na środę (12/13 marca 2019) będziemy jeszcze w zasięgu słabnącego klina wyżowego. Utrzyma się nad nami chłodne powietrze polarno-morskie. Początkowo bezchmurnie, potem zachmurzenie małe, nad ranem wzrastające do umiarkowanego. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C. Wiatr słaby, nad ranem wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie spadać.

W środę w ciągu dnia (13 marca 2019) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Morza Północnego, a z zachodu na wschód przemieści się związany z nim front okluzji. Będziemy w polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4°C do 5°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 60 km/h, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (13/14 marca 2019) pogodę kształtować będzie ten sam niż, który do rana przemieści się nad Szwecję. Z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1011 hPa, będzie powoli spadać.

W czwartek w ciągu dnia (14 marca 2019) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Skandynawii, w polarno-morskiej masie powietrza. Będzie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Lokalnie niewykluczony słaby, przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 9°C do 10°C. Wiatr na ogół umiarkowany, przejściowo porywisty, południowo-zachodni i południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1009 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne przechodzące w niekorzystne.

ma

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj