KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Zbliża się załamanie pogody. Od środy początek ochłodzenia, w czwartek deszcz i najwyżej 4°C

W środku tygodnia nastąpi załamanie pogody. Nadchodzi zdecydowane ochłodzenie, będzie też pochmurno i mokro. W środku tygodnia nastąpi załamanie pogody. Nadchodzi zdecydowane ochłodzenie, będzie też pochmurno i mokro. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Zasygnalizowany w prognozie z ubiegłego tygodnia pogodowy scenariusz zaczyna się realizować, przed nami ochłodzenie. W połowie tygodnia oddychać będziemy powietrzem, które jeszcze w miniony weekend płynęło nad Oceanem Arktycznym, a do tego z południa nasuną się grube frontowe chmury, z których padać będzie deszcz, w górach śnieg. Opadów mieszanych w drugiej połowie tygodnia nie wyklucza się nawet w powiecie krośnieńskim. To, że coś się w pogodzie zmienia, wyraźnie odczujemy już w środę, gdy po jeszcze ciepłym wtorku termometr zatrzyma się pomiędzy ósmą a dziewiątą kreską powyżej zera, lecz będzie jeszcze sucho. Czwartek już nie dość, że jeszcze chłodniejszy - nawet w środku dnia nie więcej niż 4°C - to jeszcze będzie padać, a słońce nie wyjrzy nawet na sekundę. Na szczęście jest spora szansa na to, że w tygodniu świątecznym pogoda zacznie wracać na właściwe tory...

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (9/10 kwietnia 2019) dostaniemy się - podobnie jak i cała Polska - pod wpływ wyżu znad Skandynawii. Z północy napływać zacznie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i północny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, będzie wzrastać.

W środę w ciągu dnia (10 kwietnia 2019) pogodę kształtować będzie wyż znad Norwegii. Z północy napływać będzie chłodne powietrze arktyczne. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby, północno-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015 hPa, będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy ze środy na czwartek (10/11 kwietnia 2019) pozostaniemy jeszcze na skraju wyżu znad Norwegii. Z północy napływać będzie chłodne powietrze arktyczne. Zachmurzenie duże i całkowite. Temperatura minimalna od 3°C do 4°C. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1016 hPa, będzie powoli wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (11 kwietnia 2019) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Morza Śródziemnego i związanego z nim falującego frontu atmosferycznego, oddziałującego w Europie Południowej, Południowo-Wschodniej i Środkowej. Z północy napływać będzie coraz chłodniejsze, arktyczne powietrze. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu. Temperatura maksymalna od 3°C do 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?