KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Początek tygodnia przyjemny, w poniedziałek sporo słońca. Nad ranem 4°C, potem 19°C

Poniedziałkowy poranek chłodnawy, miejscami z mgłami. Popołudnie będzie jednak przyjemne i ciepłe. Poniedziałkowy poranek chłodnawy, miejscami z mgłami. Popołudnie będzie jednak przyjemne i ciepłe. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Po sobocie z opadami deszczu pogoda znów ulega poprawie, ale pozostajemy w zasięgu rozległego niżu, po prostu front opuścił nasz kraj. Cyrkulacja nadal jest dokładnie odwrotna względem panującej w marcu, kiedy to dmuchało - niekiedy wręcz zbyt mocno - z zachodu, teraz dominują wiatry z kierunków wschodnich, nad Morzem Norweskim mamy wyż i spora część Skandynawii skąpana jest w mrozie, a na południu Europy panuje rozległy niż. Tak będzie i w najbliższych dniach, na początku tygodnia pozostaniemy we względnie ciepłych masach powietrza, w których popołudniami temperatura wzbijać się będzie powyżej 15°C, ale nie osiągając dwudziestej kreski powyżej zera. Poniedziałek bez opadów, we wtorek większe zachmurzenie.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (7/8 kwietnia 2019) pozostaniemy pod wpływem rozległego niżu znad Europy Południowej, obejmującego znaczną część kontynentu. Będziemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie małe. Rano lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra pogarszająca się miejscami do bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa, będzie bez większych zmian.

W poniedziałek w ciągu dnia (8 kwietnia 2019) sytuacja baryczna nie ulegnie istotnej zmianie. Pozostaniemy w przetransformowanej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Rano zanikające mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura maksymalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-wschodniego. Widzialność rano bardzo słaba, szybko poprawiająca się do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1009 hPa, będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (8/9 kwietnia 2019) pozostaniemy w zasięgu tego samego rozległego układu niskiego ciśnienia. Utrzyma się napływ powietrza polarno-morskiego starego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa, będzie bez większych zmian.

We wtorek w ciągu dnia (9 kwietnia 2019) sytuacja baryczna nie ulegnie wyraźnej zmianie. Pozostaniemy w przetransformowanym polarno-morskim powietrzu. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-wschodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1009 hPa, pozostanie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?