Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Środa słoneczna i sucha, nad ranem lekki przymrozek. W czwartek cieplej, ale znów popada

Środa słoneczna, ale przed 06:00 rano lokalne przymrozki. W czwartek więcej chmur, po południu opady deszczu. Środa słoneczna, ale przed 06:00 rano lokalne przymrozki. W czwartek więcej chmur, po południu opady deszczu. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Nie dość, że napływa bardzo chłodne powietrze arktyczne, to jeszcze w ostatnich dniach non stop ciągle leje deszcz - z pewnością majówki 2019 roku nie będziemy wspominać po latach z rozrzewnieniem. Pierwsza doba po majówce również była fatalna i najbliższe dni przyniosą poprawę tylko częściową, gdyż o ile w środę godzin słonecznych będzie jeszcze więcej niż we wtorek, o tyle przedtem - o świcie - zanotujemy przymrozek. Nie będzie on tak silny, jak ten na północy kraju na początku tygodnia, ale rolnicy, ogrodnicy i działkowcy mają pełne prawo być zatroskani. W zaistniałej sytuacji poleca się podlanie roślin najbardziej wrażliwych na ujemne temperatury we wtorek pod wieczór - zniosą one wówczas poranny przymrozek łatwiej - a kwiaty doniczkowe najlepiej schowajmy do domów. Po południu, o najcieplejszej porze dnia, termometry wskażą 15°C. W czwartek o świcie już na szczęście cieplej, ale z kolei potem od zachodu nasunie się kolejna strefa opadów, które jednak nie będą aż tak intensywne, jak te ostatnie. Słońce już tylko w pierwszej części dnia.

REKLAMAW nocy z wtorku na środę (7/8 maja 2019) dostaniemy się pod wpływ słabego wyżu znad Bałkanów. Nadal napływać będzie chłodne powietrze arktyczne z północy. Wieczorem zachmurzenie małe i umiarkowane, nad ranem przejściowo bezchmurnie. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, zmienny, nad ranem okresami cisza. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie wzrastać.

W środę w ciągu dnia (8 maja 2019) pozostaniemy jeszcze na skraju słabnącego wyżu znad Bałkanów. Przed południem napływać zacznie cieplejsze, przetransformowane powietrze polarno-morskie. Rano bezchmurnie, w ciągu dnia stopniowy wzrost zachmurzenia - najpierw do małego, po południu do umiarkowanego. Temperatura maksymalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, po poranku zacznie spadać.

W nocy ze środy na czwartek (8/9 maja 2019) od zachodu dostaniemy się pod wpływ niżu znad Morza Północnego. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1014 hPa, nadal będzie spadać.

W czwartek w ciągu dnia (9 maja 2019) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Morza Północnego, a po południu od zachodu nasunie się związany z nim front zokludowany. Będziemy w polarno-morskich masach powietrza. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami w pierwszej połowie dnia. Po południu opady deszczu. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1008 hPa, przez większą część dnia będzie spadać, po południu zacznie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj