Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Koniec tygodnia chłodny i deszczowy. W niedzielę w środku dnia będzie poniżej 10°C

Koniec tygodnia będzie chłodny, pochmurny, z opadami deszczu. Koniec tygodnia będzie chłodny, pochmurny, z opadami deszczu. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Ostatnie dwa dni przedłużonego weekendu przyniosą nam bardzo nieprzyjemną pogodę. Od południowego zachodu nasuną się grube chmury z ciągłymi opadami deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym, dodatkowo z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze. O ile w sobotę przed nadejściem deszczu temperatura zdoła osiągnąć kilkanaście stopni Celsjusza, o tyle dalsza część końcówki tygodnia będzie już tylko zimniejsza. Wygląda na to, że na ocieplenie poczekamy dobrych kilka dni.

REKLAMAW nocy z piątku na sobotę (3/4 maja 2019) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze obniżonego ciśnienia. Będziemy w chłodnej, polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność umiarkowana pogarszająca się do złej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1009 hPa, będzie się wahać.

W sobotę w ciągu dnia (4 maja 2019) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Zatoki Genueńskiej, a z południowego zachodu nasunie się ciepły front atmosferyczny. Będziemy w wilgotnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże i całkowite, po południu opady deszczu. Temperatura maksymalna od 12°C do 13°C, około południa. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność na ogół umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1008 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (4/5 maja 2019) będziemy w ciepłym wycinku niżu, którego centrum do rana przemieści się nad Węgry. Przejściowo napłynie nieco cieplejsze, ale również bardzo wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu, okresami, zwłaszcza w drugiej połowie nocy, o natężeniu umiarkowanym. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1005 hPa, będzie się wahać.

W niedzielę w ciągu dnia (5 maja 2019) pozostaniemy pod wpływem niżu, którego centrum przemieści się nad Europę Wschodnią, a przez wschodnią część kraju przemieści się kolejny front z nim związany, tym razem chłodny. Napłynie za nim chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1007 hPa, zacznie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj