Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Druga połowa maja będzie znacznie cieplejsza. W najbliższy weekend na termometrach 25°C

Druga połowa maja 2019 będzie znacznie cieplejsza od pierwszej. Najbliższy weekend parny, możliwe burze. Druga połowa maja 2019 będzie znacznie cieplejsza od pierwszej. Najbliższy weekend parny, możliwe burze. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Napływa do nas tylko nieznacznie suchsze powietrze z południowego wschodu, jednak to wystarczy do tego, żeby ołowiane chmury wreszcie odpuściły i zza chmur wyjrzało słońce. Najbliższy weekend szykuje się ciepły, ale popołudniami będzie parno, bo przy dość wysokiej wilgotności temperatura powietrza może osiągać nawet 24°C, 25°C. Słońca będzie zdecydowanie więcej, aniżeli w pierwszej połowie tygodnia, jednak w chwiejnej masie powietrza miejscami pojawiać się będą popołudniowe burze, lokalnie z opadami gradu. Nawet noce będą cieplejsze od ostatnich i to mimo znacznie mniejszego zachmurzenia.

REKLAMAW nocy z czwartku na piątek (16/17 maja 2019) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia, w ciepłej i wilgotnej masie powietrza polarno-morskiego napływającego z południowego wschodu. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Niewykluczone przelotne opady deszczu, a po nich lokalne mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność dobra pogarszająca się lokalnie do złej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa, będzie się lekko wahać.

W piątek w ciągu dnia (17 maja 2019) pozostaniemy w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Utrzyma się napływ ciepłego i wilgotnego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie umiarkowane. Rano miejscami zanikające mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura maksymalna od 21°C do 22°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowego. Widzialność bardzo słaba poprawiająca się do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z piątku na sobotę (17/18 maja 2019) sytuacja baryczna nie ulegnie istotnej zmianie. Pozostaniemy w ciepłym i wilgotnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra, nad ranem miejscami pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, będzie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia (18 maja 2019) znajdziemy się w zatoce niskiego ciśnienia związanej z rozległym niżem znad Europy Południowej. Ze wschodu na zachód przemieści się linia zbieżności. Napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie z południowego wschodu. Rano zachmurzenie małe, z upływem dnia wzrośnie - najpierw do umiarkowanego, potem do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby, tylko w czasie burz porywisty, w porywach do 70 km/h, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1010 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne początkowo obojętne, potem przejdą w niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (18/19 maja 2019) będziemy w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia, w ciepłej i wilgotnej polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra pogarszająca się lokalnie do bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa, będzie bez większych zmian.

W niedzielę w ciągu dnia (19 maja 2019) pogodę w Polsce kształtować będzie zatoka rozległego niżu znad Europy Południowej. Wciąż nad cały kraj napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie z południowego wschodu. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Po południu miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, w porywach do 60 km/h, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1009 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne rano obojętne, potem niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj