KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Weekend będzie już spokojny. Wyjrzy słońce i zapanuje komfort termiczny, maksymalnie 21°C

Piątek jeszcze z zanikającym deszczem. Na weekend wyjrzy słońce i ociepli się. Piątek jeszcze z zanikającym deszczem. Na weekend wyjrzy słońce i ociepli się. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Niż okazał się o wiele aktywniejszy niż wskazywały na to prognozy nawet z początku bieżącego tygodnia, na całym południu kraju od wtorku leje, a w strugach deszczu temperatura powietrza nie osiąga nawet 15°C. Na szczęście w piątek wieczorem deszcz ciągły opuści nasz kraj, a w nadchodzący weekend spodziewane są już tylko opady przelotne i to niezbyt obfite, wreszcie zobaczymy też słońce. Pozostajemy w powietrzu szerokości umiarkowanych, jednak dzięki nasłonecznieniu temperatury maksymalne będą o dobrych kilka stopni wyższe. Przetrwajmy jeszcze piątek, który na Podkarpaciu zapowiada się kiepsko.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (23/24 maja 2019) będziemy jeszcze w tylnej części niżu znad Ukrainy. Utrzyma się napływ chłodnego i wilgotnego powietrza polarno-morskiego z północnego zachodu. Zachmurzenie całkowite. Opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym, lokalnie niewykluczona burza. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa i będzie się wahać.

W piątek w ciągu dnia (24 maja 2019) sytuacja baryczna nie ulegnie wyraźnej zmianie. Utrzyma się napływ wilgotnego, chłodnego powietrza polarno-morskiego z północnego zachodu. Zachmurzenie całkowite, okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (24/25 maja 2019) sytuacja baryczna jeszcze nie ulegnie istotnym zmianom. Pozostaniemy w chłodnej i wilgotnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, będzie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia (25 maja 2019) będziemy w zasięgu rozległego układu niskiego ciśnienia rozciągającego się południkowo od Oceanu Arktycznego przez Skandynawię, Europę Środkową i Południową aż po Afrykę Północną. Będziemy w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 20°C do 21°C. Wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (25/26 maja 2019) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Będziemy w powietrzu polarno-morskim starym. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1014 hPa, będzie bez większych zmian.

W niedzielę w ciągu dnia (26 maja 2019) pozostaniemy w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia, w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 20°C do 21°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?