KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Napływa powietrze z północnej Afryki. Środek tygodnia upalny, w czwartek nawet 31°C

W środę zanotujemy 29°C. Druga połowa tygodnia - od czwartku począwszy - będzie jeszcze cieplejsza. W środę zanotujemy 29°C. Druga połowa tygodnia - od czwartku począwszy - będzie jeszcze cieplejsza. Fot. PixaBay

Nad cały kraj napływa gorące powietrze zwrotnikowe aż z Afryki i jeszcze długo napływać będzie, a więc pozostaje przyzwyczaić się do wysokich temperatur. W środę po południu zanotujemy 29°C, a druga połowa tygodnia ma być jeszcze cieplejsza - od czwartku zaczynając - kiedy to spodziewana jest temperatura dochodząca do 31°C. Na niebie dominować będzie słońce. Kolejne dni nie przyniosą radykalnych zmian.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (11/12 czerwca 2019) będziemy w ciepłym wycinku niżu znad Niemiec. Z południa napływać będzie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1016 hPa, będzie bez większych zmian.

W środę w ciągu dnia (12 czerwca 2019) sytuacja baryczna nie ulegnie istotnym zmianom. Wciąż z południa napływać będzie gorące powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 29°C do 30°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni skręcający na południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015 hPa, będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (12/13 czerwca 2019) sytuacja baryczna pozostanie bez większych zmian. Utrzyma się napływ ciepłego powietrza zwrotnikowego. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa, przez noc nieznacznie wzrośnie.

W czwartek w ciągu dnia (13 czerwca 2019) będziemy, podobnie jak i reszta kraju, pod wpływem niżu znad Morza Północnego. Z południa napływać będzie upalne powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 30°C do 31°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?