KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Pofalowany front atmosferyczny, deszcz, burze i najwyżej 22°C. Prognoza na weekend

Koniec tygodnia pod znakiem frontu atmosferycznego, przelotnego deszczu i burz. Będzie umiarkowanie ciepło i parno. Koniec tygodnia pod znakiem frontu atmosferycznego, przelotnego deszczu i burz. Będzie umiarkowanie ciepło i parno. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Mimo nadzwyczaj ciepłego czerwca pierwszy weekend kalendarzowego lata i wakacji minie nam pod znakiem pogody dalekiej od idealnej. Co prawda jakoś strasznie nie zmarzniemy, ale za to będziemy mogli zmoknąć, gdyż tworzyć się będą liczne chmury kłębiasto-deszczowe przynoszące - jak sama nazwa wskazuje - deszcze o charakterze przelotnym, a z nimi okresami również burze. W przerwach od opadów i przejaśnieniach temperatura wzbijać się będzie do 22°C, w okresie i miejscu występowania burz na ogół kilka stopni chłodniej. W przyszłym tygodniu południową i częściowo środkową Europę zajmą tropikalne, gorące masy powietrza, ale zobaczymy jeszcze, jak silny upał pojawi się u nas.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (20/21 czerwca 2019) pozostaniemy w ciepłym wycinku niżu znad Skandynawii. Utrzyma się napływ ciepłej, ale i wilgotnej masy powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Lokalnie możliwy przelotny deszcz, a w miejscu jego wystąpienia nad ranem niewykluczona krótkotrwała mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra pogarszająca się do słabej, lokalnie bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, będzie powoli wzrastać.

W piątek w ciągu dnia (21 czerwca 2019) pogodę wciąż kształtować będzie niż znad Skandynawii, a w jego ciepłym wycinku, obejmującym między innymi wschodnią Polskę, uaktywni się kolejna linia zbieżności. Utrzyma się napływ ciepłego, ale i wilgotnego powietrza zwrotnikowego o chwiejnej równowadze termodynamicznej. Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 23°C do 24°C. Wiatr słaby, jedynie w czasie burz przejściowo porywisty, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra, przejściowo umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (21/22 czerwca 2019) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Skandynawii, a od zachodu stopniowo nasunie się stefa quasi-stacjonarnego frontu atmosferycznego. Utrzyma się nad naszą częścią kraju napływ ciepłego i wilgotnego powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, możliwe również burze. Temperatura minimalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, będzie się wahać.

W sobotę w ciągu dnia (22 czerwca 2019) będziemy w w strefie falującego frontu atmosferycznego, wzdłuż którego tworzyć się będą płytkie ośrodki niskiego ciśnienia. Utrzyma się nad nami ciepłe i wilgotne powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna od 21°C do 22°C. Wiatr słaby, jedynie w czasie burz porywisty, z kierunków północnych. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (22/23 czerwca 2019) sytuacja baryczna nie ulegnie znaczącej zmianie. Utrzyma się napływ przetransformowanego, starego powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, północno-wschodni i północny. Widzialność umiarkowana, miejscami przejściowo słaba. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1019 hPa, będzie bez większych zmian.

W niedzielę w ciągu dnia (23 czerwca 2019) będziemy w zasięgu oddziaływania pofalowanego frontu atmosferycznego, w strefie którego tworzyć się będą płytkie ośrodki niżowe. Napłynie nieco chłodniejsze powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 21°C do 22°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?