KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Na początku tygodnia trochę chłodniej. W poniedziałek i wtorek zanotujemy najwyżej 23°C

Dobiega końca pierwsza - i na pewno nie ostatnia - fala upałów tego lata. W nocy z niedzieli na poniedziałek nad wschodnią częścią kraju przejdzie chłodny front atmosferyczny i w konsekwencji na początku tygodnia cała Polska odetchnie chłodniejszym powietrzem. W pierwszy jego dzień chmur będzie sporo, zwłaszcza początkowo, po południu przejaśni się, ale przy polarno-morskiej masie powietrza i wietrze z kierunków północnych zanotujemy co najwyżej 23°C. We wtorek też chmur nie zabraknie, gdyż znad Słowacji nasunie się front ciepły, lokalnie spadnie nawet przelotny deszcz, ale jeszcze nie ociepli się znacząco. Mimo niższych temperatur na początku tygodnia wilgotność względna niestety pozostanie wysoka, dlatego wietrzenie mieszkań nie przyniesie takiej ulgi, jakiej byśmy sobie życzyli.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (16/17 czerwca 2019) znajdziemy się w zatoce niżu znad Atlantyku, a z zachodu na wschód przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny. Pozostaniemy jeszcze w ciepłej i wilgotnej masie powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie duże, przejściowo całkowite, możliwe zanikające przelotne opady deszczu i lokalne burze. Temperatura minimalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, w czasie burz przejściowo porywisty, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (17 czerwca 2019) dostaniemy się - podobnie jak i cały kraj - pod wpływ wyżu, którego centrum przemieści się znad zachodniej Polski nad Zatokę Gdańską. Z północnego zachodu napłynie wilgotne powietrze polarno-morskie stare. Rano zachmurzenie całkowite, potem duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność umiarkowana poprawiająca się do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne początkowo niekorzystne, potem obojętne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (17/18 czerwca 2019) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Zatoki Gdańskiej. Utrzyma się napływ przetransformowanego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-wschodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa, będzie bez większych zmian.

We wtorek w ciągu dnia (18 czerwca 2019) z południa zacznie nasuwać się płytka zatoka niżowa z ciepłym frontem atmosferycznym. Przez większą część dnia pozostaniemy jeszcze w powietrzu polarno-morskim starym, dopiero pod wieczór napływać zacznie cieplejsze i również wilgotne powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, po południu przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne początkowo obojętne, potem niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?