KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Poniedziałek i wtorek będą słoneczne i suche. O świcie poniżej 10°C, po południu powyżej 20°C

W połowie lipca będzie słonecznie i sucho. W ciągu dnia temperatury komfortowe, noce jednak jeszcze dość chłodne. W połowie lipca będzie słonecznie i sucho. W ciągu dnia temperatury komfortowe, noce jednak jeszcze dość chłodne. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Drugi weekend lipca 2019 z przelotnym deszczem i burzami przechodzi już do historii, trzeci tydzień miesiąca przyniesie powrót prawdziwego lata. Co prawda dni gorących należy spodziewać się dopiero w drugiej jego połowie, ale już w poniedziałek i wtorek jakąś poprawę zauważymy, gdyż nie będzie w ogóle padać, za to na dłużej wyjrzy słońce, a po południu temperatura wyraźnie przekroczy 20°C. Noce i poranki pozostaną jednak chłodne, o świcie należy spodziewać się temperatury oscylującej wokół zaledwie 9°C. W ciągu dnia odczucie komfortu termicznego, sporo godzin ze słońcem, suche powietrze i nieduże zmiany ciśnienia sprawią, że warunki biometeorologiczne będą wpływać korzystnie na nasze samopoczucie.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (14/15 lipca 2019) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Z północy napływać będzie powietrze polarno-morskie stare. Bezchmurnie i zachmurzenie małe, jedynie wieczorem miejscami jeszcze umiarkowane. Temperatura minimalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra, miejscami pogarszająca się z upływem nocy do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, do rana nieznacznie wzrośnie.

W poniedziałek w ciągu dnia (15 lipca 2019) rozbuduje się nad nami klin wyżu znad Anglii. Napływać będzie przetransformowane powietrze polarno-morskie z północy. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 21°C do 22°C. Wiatr słaby, północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (15/16 lipca 2019) pozostaniemy na skraju klina wyżu znad Anglii. Utrzyma się napływ suchego powietrza z północy. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, wieczorem będzie powoli wzrastać, potem pozostanie bez większych zmian.

We wtorek w ciągu dnia (16 lipca 2019) sytuacja baryczna nie ulegnie zasadniczej zmianie. Wciąż utrzyma się napływ suchego powietrza z północy. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr słaby, rano zmienny, potem zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa, będzie się nieznacznie wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?