Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Na początku tygodnia trochę chłodniej. Poniedziałek będzie pogodowo lepszy od wtorku

Na początku tygodnia z północnego zachodu napłynie chłodniejsze powietrze. Słońca więcej w poniedziałek niż we wtorek. Na początku tygodnia z północnego zachodu napłynie chłodniejsze powietrze. Słońca więcej w poniedziałek niż we wtorek. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Mamy dziś nad Polską dwa "ogniska" burz - jedno w obszarze linii zbieżności poprzedzającej front chłodny, znajdujący się na terenie od Pomorza po Sudety, a drugie oczywiście wzdłuż samego frontu. Wieczorem zachód kraju znajdzie się już w chłodniejszej masie powietrza napływającej z północnego Atlantyku, na Podkarpaciu wymiana mas powietrza nastąpi w poniedziałek nad ranem. Jutro na krótko rozbuduje się wyż, a słupek rtęci po południu zatrzyma się między dwudziestą czwartą a dwudziestą piątą kreską powyżej zera. Wtorkowy dzień jeszcze chłodniejszy, bo od północnego zachodu nasunie się zachmurzenie związane z ciepłym frontem atmosferycznym. Powrót gorącej aury nastąpi w środku tygodnia.

REKLAMAW nocy z niedzieli na poniedziałek (21/22 lipca 2019) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Europy Północnej, a od zachodu nasunie się chłodny front atmosferyczny. Utrzyma się jeszcze napływ powietrza polarno-morskiego ciepłego. Zachmurzenie umiarkowane, przejściowo duże. Możliwe przelotne opady deszczu, lokalnie burza. Temperatura minimalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, jedynie w czasie burz porywisty, zmienny z przewagą zachodniego. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa, będzie wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (22 lipca 2019) dostaniemy się pod wpływ wyżu znad Czech. Z północnego zachodu napływać zacznie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane, późnym popołudniem wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa, rano będzie wzrastać, potem zacznie się wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (22/23 lipca 2019) cały kraj dostanie się pod wpływ niżu znad Morza Norweskiego, a od północnego zachodu nasuwać się zacznie ciepły front atmosferyczny. Będziemy w chłodnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa, będzie bez większych zmian.

We wtorek w ciągu dnia (23 lipca 2019) pogodę kształtować będzie niż znad Morza Norweskiego wraz z ciepłym frontem atmosferycznym, który bardzo powoli przemieszczać się będzie przez Polskę z zachodu na wschód. Tym samym jeszcze przez cały wtorek pozostawać będziemy w chłodnej, polarno-morskiej masie powietrza, napływającej z północnego zachodu. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 21°C do 22°C. Wiatr słaby, północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne przechodzące w obojętne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj