KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Powietrze z Afryki nie dotrze do Polski. Weekend ciepły, ale bez upałów, przelotnie popada

Weekend będzie ciepły, ale upały nie są spodziewane. Parno, znajdzie się czas i na słońce i na przelotny deszcz lub lokalną burzę. Weekend będzie ciepły, ale upały nie są spodziewane. Parno, znajdzie się czas i na słońce i na przelotny deszcz lub lokalną burzę. Fot. PixaBay

Przeszło czterdziestostopniowe upały, nękające mieszkańców Europy Zachodniej - głównie Belgii, Francji, Hiszpanii i zachodnich Niemiec, związane z napływem powietrza z Afryki, nie dotrą do naszego kraju. W Polsce przekroczenia 30°C wystąpiły tylko w środę i czwartek na zachodzie i bynajmniej nie są związane z napływem tropikalnym, tylko z rozgrzanym pod lipcowym słońcem powietrzem umiarkowanych szerokości geograficznych. Jest ono ciepłe, ale i wilgotne, a co za tym idzie parne. W środku tygodnia opady przelotne i burze nie występują z powodu oddziaływania wyżu i związanej z nim inwersji temperatury występującej wysoko nad naszymi głowami, ale gdy ów antycyklon przestanie kształtować aurę w Polsce, co stanie się już w piątek, chmury kłębiasto-deszczowe zaczną powstawać. Tym samym nadchodzący weekend, mimo braku upału, zapowiada się parny, znajdzie się czas zarówno na słońce, jak i na chwile z większym zachmurzeniem, czy nawet przelotnym deszczem lub słabą burzą. Najwyższą temperaturę zanotujemy w niedzielę, będzie to na ogół 26°C, może lokalnie 27°C.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (25/26 lipca 2019) pozostaniemy jeszcze na skraju wyżu, którego centrum przemieści się nad Europę Północną, dokładniej nad Skandynawię. Utrzyma się, podobnie jak i nad resztą kraju, powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, będzie powoli spadać.

W piątek w ciągu dnia (26 lipca 2019) znajdziemy się już w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Utrzyma się, podobnie jak i nad resztą kraju, napływ mocno przetransformowanego, polarno-morskiego powietrza. Zachmurzenie umiarkowane, przejściowo duże. Lokalnie możliwy przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północnego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z piątku na sobotę (26/27 lipca 2019) pozostaniemy w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Nadal utrzyma się nad nami powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa, będzie powoli spadać.

W sobotę w ciągu dnia (27 lipca 2019) sytuacja baryczna nie ulegnie wyraźnej zmianie. Utrzyma się nad całą Polską powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, niewykluczone lokalne burze. Temperatura maksymalna od 23°C do 24°C. Wiatr słaby, jedynie w czasie burz przejściowo porywisty, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1010 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (27/28 lipca 2019) znajdować się będziemy pomiędzy wyżem znad Skandynawii a rozległym układem niskiego ciśnienia obejmującym południową i środkową część Europy. Pozostaniemy w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1009 hPa, będzie bez większych zmian.

W niedzielę w ciągu dnia (28 lipca 2019) znajdziemy się pomiędzy wyżem, który przemieści się nad Morze Norweskie, a rozległym niżem znad Europy Południowej. Napływać będzie gorące i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane, jedynie przejściowo duże. Miejscami przelotny opad deszczu, lokalnie burza. Temperatura maksymalna od 26°C do 27°C. Wiatr słaby, wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1008 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne, ze względu na odczucie parności, będą niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?