KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W poniedziałek gorąco i sucho, we wtorek parno. Popołudniami na termometrach 29°C

Poniedziałek gorący i suchy. We wtorek natomiast wzrośnie wilgotność powietrza i zacznie robić się parno. Poniedziałek gorący i suchy. We wtorek natomiast wzrośnie wilgotność powietrza i zacznie robić się parno. Fot. PixaBay

Kończy się udany pogodowo długi weekend, od środy wieczór do niedzieli nie spadła ani kropla deszczu, nie było może bezchmurnie, ale na niedobór słońca nie mogliśmy narzekać, temperatury też nie dokuczały - nie było ani za zimno, ani za gorąco. Początek tygodnia będzie jeszcze bardziej słoneczny i nawet odrobinę cieplejszy. Za frontem ciepłym napłynęło powietrze z południowego zachodu o dość wysokiej temperaturze. Najcieplej będzie w poniedziałek i wtorek. Tydzień przywitamy błękitnym niebem, a po południu spodziewajmy się 28°C, może lokalnie 29°C przy wietrze z kierunków południowych. We wtorek też gorąco, ale odczujemy już wzrost wilgotności powietrza, a co za tym idzie zrobi się parno. W środku tygodnia nieco chłodniej.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (18/19 sierpnia 2019) znajdować się będziemy w ciepłym wycinku niżu znad Morza Norweskiego. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Bezchmurnie. Temperatura minimalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa, będzie powoli wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (19 sierpnia 2019) pozostawać sytuacja baryczna nie ulegnie istotnej zmianie. Napływać będzie gorące powietrze polarno-morskie z południowego zachodu. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 28°C do 29°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (19/20 sierpnia 2019) pozostaniemy w ciepłym wycinku niżu znad Morza Norweskiego. Utrzyma się napływ ciepłego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie powoli wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (20 sierpnia 2019) dostaniemy się pod wpływ niżu, który utworzy się nad Austrią, a do wieczora przemieści się nad Morawy. Napływać będzie gorące i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane, miejscami przejściowo duże. Lokalnie niewykluczony przelotny deszcz i burza. Temperatura maksymalna od 28°C do 29°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?