KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Od weekendu znów gorąco, napłynie powietrze z Bałkanów. Nie zabraknie słońca, do 27°C

W piątek temperatury komfortowe, od soboty gorące i parne popołudnia. Będzie na ogół słonecznie. W piątek temperatury komfortowe, od soboty gorące i parne popołudnia. Będzie na ogół słonecznie. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Wyż z ciśnieniem dochodzącym do 1032 hPa dzieli i rządzi w naszym kraju, do wieczora opuści jego granice, ale jego wpływ utrzyma się jeszcze przez dobrych kilka dni. Do soboty rano pozostawać będziemy w chłodniejszej masie powietrza, zmiany nastąpią dopiero później, kiedy to dotrze do nas gorące i wilgotne powietrze pochodzenia zwrotnikowego znad Bałkanów. W związku z tym oprócz wzrostu temperatury da się nam we znaki również parność i chwiejność termodynamiczna, sobota i niedziela zatem w sporej części słoneczna, ale w rejonach podgórskich mogą pojawiać się przelotne deszcze i burze. Będzie wyraźnie cieplej niż w środku tygodnia, popołudniami nawet do 27°C.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (22/23 sierpnia 2019) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Litwy. Utrzyma się napływ chłodnego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1027 hPa, będzie bez większych zmian.

W piątek w ciągu dnia (23 sierpnia 2019) pogodę kształtować będzie ten sam wyż, którego centrum przemieści się nad Białoruś. Pozostaniemy, podobnie jak i reszta kraju, w chłodnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 23°C do 24°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1026 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z piątku na sobotę (23/24 sierpnia 2019) pozostaniemy w zasięgu wyżu znad Białorusi. Utrzyma się jeszcze napływ chłodnej, polarno-morskiej masy powietrza. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-wschodniego. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1026 hPa, będzie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia (24 sierpnia 2019) pogodę kształtować będzie wyż znad Europy Wschodniej. Z południowego wschodu napływać zacznie gorące i wilgotne powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 25°C do 26°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1024 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z soboty na niedzielę (24/25 sierpnia 2019) sytuacja baryczna nie ulegnie radykalnej zmianie. Z południowego wschodu napływać będzie ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność dobra, przejściowo nad ranem pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa, będzie bez większych zmian.

W niedzielę w ciągu dnia (25 sierpnia 2019) pozostaniemy w zasięgu rozległego wyżu, którego centrum znajdzie się nad zachodnią Rosją. Z południowego wschodu napływać będzie gorące i wilgotne powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 26°C do 27°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne rano obojętne, potem niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?