KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Przed nami iście wymarzony koniec wakacji. Weekend będzie gorący i słoneczny

Koniec wakacji 2019 będzie wyżowy, słoneczny i gorący. W ostatni weekend meteorologicznego lata zanotujemy prawie 30°C. Koniec wakacji 2019 będzie wyżowy, słoneczny i gorący. W ostatni weekend meteorologicznego lata zanotujemy prawie 30°C.

Ostatni napływ tropikalnych mas powietrza wstrzelił się akurat idealnie na koniec wakacji, gorąca aura utrzyma się na Podkarpaciu aż do poniedziałku. Najbliższy weekend zapowiada się słonecznie, jedynie w sobotę rano w miejscach, w których w piątek wystąpią burze, jeszcze zalegać będą powstałe w nocy mgły, które jednak szybko zanikną, a po ich ustąpieniu znów żar poleje się z nieba. Termometry w cieniu wskażą po południu 28°C, niedziela ma być jeszcze gorętsza, z temperaturą maksymalną powyżej 29°C. Korzystajmy, bo to naprawdę jest schyłek lata - nie bez powodu wrzesień uznawany jest przez meteorologów już za miesiąc jesienny.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (29/30 sierpnia 2019) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Utrzyma się nad całym krajem napływ powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1019 hPa, będzie powoli wzrastać.

W piątek w ciągu dnia (30 sierpnia 2019) przez południową część kraju przechodzić będzie oś płytkiej zatoki niżowej, w związku z czym przez Pogórze Karpackie przemieści się linia zbieżności. Napływać będzie gorące, wilgotne i chwiejne powietrze zwrotnikowe. Rano zachmurzenie małe, potem szybko wzrośnie do umiarkowanego, lokalnie dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz. Temperatura maksymalna od 28°C do 29°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (30/31 sierpnia 2019) rozbuduje się nad nami wyż, który znad Zatoki Gdańskiej przemieści się nad Podlasie. Utrzyma się napływ ciepłego, ale i wilgotnego powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Nad ranem liczne mgły, miejscami gęste i wysokie, ograniczające widzialność do 100 metrów. Temperatura minimalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność dobra pogarszająca się do złej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa, będzie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia (31 sierpnia 2019) pozostaniemy pod wpływem tego samego wyżu, który do wieczora przemieści się nad Białoruś. Nadal napływać będzie gorące, wilgotne, a co za tym idzie parne powietrze zwrotnikowe. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Rano zanikające mgły ograniczające widzialność do 100 metrów. Temperatura maksymalna od 27°C do 28°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność rano zła, przed południem jednak szybko poprawi się do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa, zacznie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (31 sierpnia 2019/1 września 2019) pozostaniemy pod wpływem wyżu, który odsunie się nad zachodnią Rosję. Nadal, niezmiennie, nad cały kraj napływać będzie ciepła masa powietrza zwrotnikowego. Bezchmurnie. Temperatura minimalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie się lekko wahać.

W niedzielę w ciągu dnia (1 września 2019) od zachodu dostaniemy się pod wpływ zatoki niżu znad Morza Norweskiego. Wciąż napływać będzie, podobnie jak i nad cały kraj, gorące powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 29°C do 30°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?