KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W środę nad ranem uważajmy na drogach - wystąpią gęste mgły! Potem poprawa pogody

W środę nad ranem i rano uważajmy na gęste mgły. Potem poprawa pogody, które potrwa jednak tylko do czwartku włącznie. W środę nad ranem i rano uważajmy na gęste mgły. Potem poprawa pogody, które potrwa jednak tylko do czwartku włącznie. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Po bardzo deszczowym początku tygodnia wreszcie nadchodzi poprawa pogody. We wtorek wieczorem front atmosferyczny opuści nasz kraj i rozbuduje się nad Polską klin wyżowy. Jako że akurat rozpogodzenia nadejdą po deszczowym, pochmurnym, zimnym, a przede wszystkim wilgotnym dniu, to utworzą się gęste mgły, ograniczające widzialność nawet do kilkudziesięciu metrów. Oprócz tego będzie też chłodno, cóż - nieubłaganie nadchodzi jesień. Mimo to w środę przed południem pogoda ulegnie wyraźnej poprawie, a po południu temperatura zdoła przekroczyć 20°C. Dobę później - w czwartek - lokalnie nawet do 24°C, słońca jeszcze więcej. Schyłek tygodnia, w przeciwieństwie do ubiegłego, zapowiada się chłodny i wilgotny.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (3/4 września 2019) pogodę kształtować będzie klin wyżu znad Atlantyku. Pozostaniemy w chłodnej i bardzo wilgotnej masie powietrza polarno-morskiego. Wieczorem zachmurzenie małe, po północy jednak szybko wzrośnie do całkowitego. Mgły, miejscami bardzo gęste i wysokie, ograniczające widzialność nawet do kilkudziesięciu metrów. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność początkowo umiarkowana, potem szybko pogorszy się do złej i bardzo złej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa, będzie bez większych zmian.

W środę w ciągu dnia (4 września 2019) pozostaniemy pod wpływem słabnącego klina wyżu znad Atlantyku. Napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Rano zachmurzenie całkowite, jednak już przed południem rozpogodzi się do zachmurzenia małego, okresami umiarkowanego. Temperatura maksymalna od 20°C do 21°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność rano zła, przed południem jednak bardzo szybko poprawi się do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa, zacznie spadać. Warunki biometeorologiczne rano niekorzystne, potem obojętne.

W nocy ze środy na czwartek (4/5 września 2019) pozostaniemy jeszcze na skraju zanikającego klina wyżu znad Atlantyku. Utrzyma się napływ chłodnej masy powietrza polarno-morskiego. Bezchmurnie. Temperatura minimalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie powoli spadać.

W czwartek w ciągu dnia (5 września 2019) od zachodu nasuwać się zacznie zatoka niżu znad Skandynawii. Z południowego zachodu napłynie ciepłe powietrze polarno-morskie. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 23°C do 24°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?