KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Idzie poprawa pogody i duży wzrost ciśnienia. Środa i czwartek słoneczne, popołudniami 25°C

W środku tygodnia znajdziemy się w zasięgu rozległego wału wysokiego ciśnienia. Będzie pogodnie i ciepło. W środku tygodnia znajdziemy się w zasięgu rozległego wału wysokiego ciśnienia. Będzie pogodnie i ciepło. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Poniedziałkowy niż był ostatnim w zakończonym właśnie naturalnym okresie synoptycznym. Atmosfera wyraźnie dąży do odbudowy cyrkulacji zachodniej nad Europą, my dostaliśmy się pod wpływ rozległego, ułożonego równoleżnikowo wału wysokiego ciśnienia, stąd też wskazania barometrów od nocy z poniedziałku na wtorek nieustannie rosną. Antycyklonalny charakter cyrkulacji strefowej oznacza, że w najbliższych dniach nie będą nas dotyczyć pierwsze jesienne silne wiatry i deszcze smagające Skandynawię, a wręcz przeciwnie - wiatr będzie słaby, z kierunków zmieniających się, towarzyszyć nam będzie spokojna, słoneczna i sucha, późnoletnia aura z temperaturą w najcieplejszym momencie doby osiągającą 24°C, a lokalnie nawet 25°C. Noce i poranki rzecz jasna chłodniejsze, o wschodzie słońca będzie prawie piętnaście stopni mniej.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (10/11 września 2019) będziemy w zasięgu rozległego i wciąż rozbudowującego się wału wysokiego ciśnienia, który rozciągać się będzie od Atlantyku, przez Francję, Europę Środkowo-Wschodnią, aż po Rosję. Z zachodu napływać będzie przetransformowane powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa, będzie powoli wzrastać.

W środę w ciągu dnia (11 września 2019) sytuacja baryczna nie ulegnie istotnej zmianie. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1025 hPa, będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy ze środy na czwartek (11/12 września 2019) pozostaniemy w rozległym wale wysokiego ciśnienia. Utrzyma się napływ starego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1026 hPa, będzie powoli wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (12 września 2019) sytuacja baryczna pozostanie bez większych zmian. Nadal napływać będzie przetransformowane powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność rano umiarkowana, potem poprawi się do dobrej i bardzo dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1028 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?