Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

W poniedziałek 23°C, ale wieczór deszczowy. Od wtorku spore kilkudniowe ochłodzenie

W poniedziałek jeszcze ciepło, ale wieczorem opady deszczu. Od wtorku wyraźne ochłodzenie. W poniedziałek jeszcze ciepło, ale wieczorem opady deszczu. Od wtorku wyraźne ochłodzenie. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Do niespełna 1033 hPa w Krośnie i 1036 hPa w Kotlinie Jeleniogórskiej zdołało wzrosnąć ciśnienie zredukowane do poziomu morza w sobotę rano, od tego momentu barometry notują spadek ciśnienia - początkowo jest on powolny, w niedzielę będzie już wyraźnie szybszy. Wyż ustępuje miejsca aktywnemu i rozległemu, już typowo jesiennemu układowi niskiego ciśnienia obejmującemu całą Europę Północną, niebawem układ ten przemieści się na południowy wschód i jego południowo-zachodnie obrzeża sięgną Europy Środkowej. W poniedziałek obszar od Dolnego Śląska po Podkarpacie znajdzie się w ciepłej masie powietrza i temperatury po południu przekroczą 20°C, ale wieczorem nadejdą opady deszczu związane z frontem atmosferycznym, który wręcz wymiecie ciepło z naszego kraju. Od wtorku czeka nas więc znaczne ochłodzenie i chłodna jesień, która da się we znaki zwłaszcza od środy do soboty rano. W przyszły weekend rozpocznie się stopniowe ocieplenie.

REKLAMA
W nocy z niedzieli na poniedziałek (15/16 września 2019) dostaniemy się pod wpływ rozległego układu niskiego ciśnienia znad Europy Północnej, a konkretnie zatoki niżu przemieszczającego się znad Finlandii nad Rosję. Z zachodu napłynie ciepłe powietrze polarno-morskie. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa, będzie powoli spadać.

W poniedziałek w ciągu dnia (16 września 2019) znajdziemy się w ciepłym wycinku niżu znad Rosji. Z zachodu wciąż napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr słaby, południowy skręcający na północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne przechodzące w obojętne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (16/17 września 2019) pogodę kształtować będzie niż znad Rosji. Od północnego zachodu nasunie się związany z nim chłodny front atmosferyczny, za którym po północy napłynie chłodne powietrze polarno-morskie. W pierwszej połowie nocy zachmurzenie całkowite i opady deszczu, dopiero nad ranem możliwe przejaśnienia. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1016 hPa, do rana nieznacznie wzrośnie.

We wtorek w ciągu dnia (17 września 2019) dostaniemy się pod wpływ wtórnego ośrodka niskiego ciśnienia związanego z tym samym niżem znad Rosji, który przemieszczać się zacznie znad Bałtyku nad Litwę. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, zacznie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj