KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W poniedziałek 23°C, ale wieczór deszczowy. Od wtorku spore kilkudniowe ochłodzenie

W poniedziałek jeszcze ciepło, ale wieczorem opady deszczu. Od wtorku wyraźne ochłodzenie. W poniedziałek jeszcze ciepło, ale wieczorem opady deszczu. Od wtorku wyraźne ochłodzenie. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Do niespełna 1033 hPa w Krośnie i 1036 hPa w Kotlinie Jeleniogórskiej zdołało wzrosnąć ciśnienie zredukowane do poziomu morza w sobotę rano, od tego momentu barometry notują spadek ciśnienia - początkowo jest on powolny, w niedzielę będzie już wyraźnie szybszy. Wyż ustępuje miejsca aktywnemu i rozległemu, już typowo jesiennemu układowi niskiego ciśnienia obejmującemu całą Europę Północną, niebawem układ ten przemieści się na południowy wschód i jego południowo-zachodnie obrzeża sięgną Europy Środkowej. W poniedziałek obszar od Dolnego Śląska po Podkarpacie znajdzie się w ciepłej masie powietrza i temperatury po południu przekroczą 20°C, ale wieczorem nadejdą opady deszczu związane z frontem atmosferycznym, który wręcz wymiecie ciepło z naszego kraju. Od wtorku czeka nas więc znaczne ochłodzenie i chłodna jesień, która da się we znaki zwłaszcza od środy do soboty rano. W przyszły weekend rozpocznie się stopniowe ocieplenie.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (15/16 września 2019) dostaniemy się pod wpływ rozległego układu niskiego ciśnienia znad Europy Północnej, a konkretnie zatoki niżu przemieszczającego się znad Finlandii nad Rosję. Z zachodu napłynie ciepłe powietrze polarno-morskie. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa, będzie powoli spadać.

W poniedziałek w ciągu dnia (16 września 2019) znajdziemy się w ciepłym wycinku niżu znad Rosji. Z zachodu wciąż napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr słaby, południowy skręcający na północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne przechodzące w obojętne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (16/17 września 2019) pogodę kształtować będzie niż znad Rosji. Od północnego zachodu nasunie się związany z nim chłodny front atmosferyczny, za którym po północy napłynie chłodne powietrze polarno-morskie. W pierwszej połowie nocy zachmurzenie całkowite i opady deszczu, dopiero nad ranem możliwe przejaśnienia. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1016 hPa, do rana nieznacznie wzrośnie.

We wtorek w ciągu dnia (17 września 2019) dostaniemy się pod wpływ wtórnego ośrodka niskiego ciśnienia związanego z tym samym niżem znad Rosji, który przemieszczać się zacznie znad Bałtyku nad Litwę. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, zacznie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?