KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Były huragan Lorenzo w sobotę dotrze nad Karpaty. Nie przyniesie wichur, ale deszcz i chłód

W sobotę nad Polskę dotrze niż, który był huraganem Lorenzo. Przygna ze sobą arktyczny chłód i deszcz, ale nie silny wiatr. W sobotę nad Polskę dotrze niż, który był huraganem Lorenzo. Przygna ze sobą arktyczny chłód i deszcz, ale nie silny wiatr. Fot. PixaBay

Dokładnie ten sam niż, który jeszcze kilka dni temu szalał nad Atlantykiem i znaliśmy go jako huragan Lorenzo, zmierza do naszego kraju i dotrze do Polski w najbliższy weekend. Oczywiście przemieszczając się w umiarkowanych szerokościach geograficznych zdecydowanie osłabł i zatracił wszelką niszczącą siłę, zatem gdy dotrze do nas wiać będzie słabo, ale wciąż towarzyszą mu - choć także o wiele słabsze niż jeszcze kilka dób temu - opady deszczu. Pierwszy weekend października zapowiada się więc bardzo kiepsko, bo nie dość, że do niedzieli rano ma być ponuro i mokro, to jeszcze zimno, gdyż napływać będzie chłodne powietrze arktyczne, które utrzyma się w kraju z pewnością aż do pierwszej części przyszłego tygodnia.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (3/4 października 2019) znajdziemy się w tylnej części niżu znad Rosji. Z północnego wschodu napływać będzie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, będzie bez większych zmian.

W piątek w ciągu dnia (4 października 2019) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Utrzyma się nad nami powietrze arktyczne stare. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, zacznie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z piątku na sobotę (4/5 października 2019) dostaniemy się pod wpływ niżu, który znad Niemiec będzie przemieszczał się nad wschodnie Czechy, konkretniej nad Morawy. Pozostaniemy w przetransformowanej masie powietrza arktycznego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa, będzie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia (5 października 2019) pogodę kształtować będzie niż, który przemieści się nad Karpaty, a po południu nasunie się związany z nim front zokludowany. Utrzyma się napływ starego powietrza arktycznego. Zachmurzenie duże i całkowite, opady deszczu. Temperatura maksymalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1010 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (5/6 października 2019) będziemy pod wpływem tego samego niżu z frontem okluzji, który przemieści się znad południowej Polski nad Ukrainę. Z północy napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze arktyczne. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa, będzie wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (6 października 2019) rozbuduje się nad nami wyż znad Morza Norweskiego. Z północy napływać będzie chłodne powietrze arktyczne. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 9°C do 10°C. Wiatr umiarkowany, późnym popołudniem słabnący do słabego, północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?