KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Weekend ze złotą, ciepłą, ale wietrzną jesienią. Niedziela wyborcza pogodna, po południu 19°C

Drugi weekend października będzie ciepły, pogodny, ale okresami wietrzny. W niedzielę po południu zanotujemy 19°C. Drugi weekend października będzie ciepły, pogodny, ale okresami wietrzny. W niedzielę po południu zanotujemy 19°C. Fot. PixaBay

Pozostajemy w cyrkulacji strefowej, jednak kierunek napływu mas powietrza w najbliższych dniach zmieni się z zachodniego na cieplejszy południowo-zachodni. Wzrost ciśnienia, który rozpocznie się w godzinach popołudniowych w czwartek, to skutek rozbudowy wyżu nad Rumunią. Północ i zachód kontynentu pozostanie we władaniu rozległego niżu, a to oznacza Polskę podzieloną na południe z babim latem i północ z nieco większym zachmurzeniem. W niedzielę do urn wyborczych pójdziemy przy październikowym słońcu, którego promienie podgrzeją powietrze do tego stopnia, że nawet w cieniu zanotujemy 19°C. I na tym nie koniec dobrego, ponieważ przyszłym tygodniu okres złotej jesieni będzie kontynuowany.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (10/11 października 2019) znajdziemy się w tylnej części niżu znad Rosji. Z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane, wieczorem duże. Początkowo możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni i zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1019 hPa, będzie wzrastać.

W piątek w ciągu dnia (11 października 2019) pogodę kształtować zacznie wyż znad Rumunii. Z południowego zachodu napływać zacznie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa, rano będzie jeszcze powoli wzrastać, potem zacznie spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z piątku na sobotę (11/12 października 2019) pozostaniemy pod wpływem wyżu, który znad Rumunii zacznie przemieszczać się nad Morze Czarne. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa, będzie powoli spadać.

W sobotę w ciągu dnia (12 października 2019) będziemy w zasięgu wyżu znad Morza Czarnego. Wciąż napływać będzie ciepłe, polarno-morskie powietrze z południowego zachodu. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 16°C do 17°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 65 km/h, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z soboty na niedzielę (12/13 października 2019) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Morza Czarnego. Nadal napływać będzie powietrze polarno-morskie ciepłe. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa, będzie powoli wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (13 października 2019) pogodę wciąż kształtować będzie wyż znad Morza Czarnego. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 18°C do 19°C. Wiatr na ogół umiarkowany, porywisty, pod wieczór słabnący do słabego, południowy i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?