KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W środę zła jakość powietrza i mgły. Czwartek anomalnie ciepły, z lazurowym niebem i 24°C

W środę w powietrzu smog, poranek pochmurny i mglisty. Czwartek zaś niemal bezchmurny i anomalnie ciepły. W środę w powietrzu smog, poranek pochmurny i mglisty. Czwartek zaś niemal bezchmurny i anomalnie ciepły. Fot. PixaBay

We wtorek wieczorem znad Niemiec nad zachodnią część kraju wejdzie wyż, wiatr na przeważającym obszarze Polski niemal całkowicie się uciszy, a to oznacza spadek jakości powietrza, wiele zamgleń i mgieł, które utrzymają się również w ciągu dnia. Także krośnianom odradzamy wietrzenie mieszkań w środę, gdyż w powietrzu będzie sporo zanieczyszczeń, najwięcej oczywiście wieczorem i w godzinach porannych. Ostrzegamy także kierowców przed spadkiem widzialności w wyniku utworzenia się licznych, gęstych i wysokich mgieł. W czwartek wiatr znów ożywi się i napłynie suchsze powietrze. Będzie wręcz anomalnie ciepło, pomiędzy 14:00 a 15:00 temperatura powietrza w cieniu przekroczy 23°C, miejscami osiągając blisko 24°C. Będzie to dzień niemalże bezchmurny, z największym możliwym o tej porze roku usłonecznieniem. Wykorzystajmy jak tylko się da początek drugiej połowy tygodnia, szczególnie czwartkowe popołudnie, gdyż ciepło nie będzie trwać wiecznie - weekend zapoczątkuje ochłodzenie, które najwyraźniej odczujemy jednak dopiero za tydzień.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (22/23 października 2019) pogodę kształtować będzie wyż, który znad Niemiec przemieści się najpierw nad zachodnią, a potem nad centralną Polskę. Będziemy w ciepłej, ale też wilgotnej masie powietrza polarno-morskiego. Początkowo bezchmurnie, po północy zachmurzenie bardzo szybko wzrośnie do całkowitego i utworzą się liczne gęste mgły ograniczające widzialność do 100 metrów. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność początkowo umiarkowana, potem pogorszy się do złej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa, będzie w miarę stabilne.

W środę w ciągu dnia (23 października 2019) będziemy pod wpływem wyżu, który znad Ziemi Łódzkiej do wieczora wyjdzie przez wschodnią Polskę nad Białoruś. Będziemy w tym samym ciepłym, ale wilgotnym powietrzu polarno-morskim. Początkowo zachmurzenie całkowite, po południu większe rozpogodzenia. Rano gęste mgły ograniczające widzialność do 100 metrów. Temperatura maksymalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność zła poprawiająca się do umiarkowanej, przejściowo nawet dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa, zacznie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (23/24 października 2019) pogodę kształtować będzie wyż znad Białorusi. Pozostaniemy w ciepłej i wilgotnej masie powietrza polarno-morskiego. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 100 metrów. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność słaba i umiarkowana, miejscami przejściowo pogarszająca się do złej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa, będzie spadać.

W czwartek w ciągu dnia (24 października 2019) będziemy pod wpływem wyżu znad Białorusi. Z południa napłynie ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Na ogół bezchmurnie, przejściowo zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 23°C do 24°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?