KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Przyszły tydzień już znacznie chłodniejszy. W poniedziałek rano deszcz, potem tylko około 10°C

W poniedziałek napłynie znacznie chłodniejsze powietrze. Rano słaby deszcz, potem rozpogodzenia, ale tylko około 10°C. W poniedziałek napłynie znacznie chłodniejsze powietrze. Rano słaby deszcz, potem rozpogodzenia, ale tylko około 10°C. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Niedziela jest pierwszym dniem obowiązywania czasu zimowego i jednocześnie ostatnią dobą złotej jesieni 2019. Nieuchronnie wchodzimy w okres chłodów i w poniedziałek nie tylko ciemna noc, panująca już od godziny 17:00, będzie nam o tym przypominać. Od północnego zachodu Polska dostaje się pod wpływ niżu znad Rosji i związanego z nim chłodnego frontu atmosferycznego, za którym wieje wiatr północno-zachodni i napływa powietrze pochodzenia arktycznego. Opady deszczu o natężeniu słabym, z owym frontem związane, dotrą do nas w pierwszy poranek nowego tygodnia, lecz zanikną już przed południem. W poniedziałek w ciągu dnia początkowo pochmurno, po południu sporo rozpogodzeń, ale przy północno-zachodnim wietrze temperatura powietrza z trudem i na krótko przekroczy 10°C. Dni kolejne będą jeszcze chłodniejsze, z temperaturą maksymalną zdecydowanie poniżej tej wartości, czwartkowy i piątkowy poranek z dosyć silnymi przymrozkami. Więcej szczegółów w środku tygodnia.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (27/28 października 2019) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Rosji i związanego z nim chłodnego frontu atmosferycznego, który nasunie się nad ranem. Pozostaniemy jeszcze w powietrzu polarno-morskim ciepłym. Wieczorem bezchmurnie, jednak z upływem nocy zachmurzenie będzie szybko wzrastać, aż do całkowitego. Nad ranem słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby, południowy skręcający nad ranem na północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, nad ranem zacznie wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (28 października 2019) początkowo pozostaniemy pod wpływem niżu znad Rosji i związanego z nim chłodnego frontu atmosferycznego odchodzącego na południowy wschód, potem natomiast dosięgnie nas wyż znad północnego Atlantyku. Z północnego zachodu napłynie powietrze pochodzenia arktycznego. Rano zachmurzenie całkowite i słabe opady deszczu, z upływem dnia opady zanikną i wystąpią rozpogodzenia. Temperatura maksymalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana poprawiająca się do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa, do wieczora nieznacznie wzrośnie. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (28/29 października 2019) pozostaniemy w zasięgu wyżu znad północnego Atlantyku. Z północnego zachodu napływać będzie powietrze arktyczne stare. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra, nad ranem przejściowo pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa, będzie bez większych zmian.

We wtorek w ciągu dnia (29 października 2019) pogodę kształtować będzie wyż, który przemieści się nad Szkocję. Pozostaniemy w przetransformowanej masie powietrza arktycznego. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa, do wieczora nieznacznie wzrośnie. Warunki biometeorologiczne obojętne.

 

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?