KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wszystkich Świętych: rano -5°C, po południu 10°C, słonecznie i sucho. Weekend ciepły i wietrzny

Dzień Wszystkich Świętych pogodny, ale ranek mroźny. W pierwszy weekend listopada ocieplenie i silny wiatr fenowy. Dzień Wszystkich Świętych pogodny, ale ranek mroźny. W pierwszy weekend listopada ocieplenie i silny wiatr fenowy. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Powietrze arktyczne utrzyma się w kraju do piątkowego poranka, potem zostanie ono wywiane z Polski przez nasuwający się niż znad Atlantyku. Tym samym niestety poranek w dzień Wszystkich Świętych zapowiada się mroźny, zatem jeśli ktoś miał pomysł zostawienia kwiatów na nagrobkach dzień wcześniej, to powinien z niego zrezygnować - temperatury bliskiej -5°C rośliny nie wytrzymają. Od przedpołudnia pogoda znacznie lepsza, bo nie spodziewamy się żadnych opadów,  za to będzie sporo słońca, którego promienie oczywiście z upływem godzin temperaturę podniosą. Pierwszy listopadowy weekend przywieje ocieplenie. Dosłownie przywieje, bo wzrośnie nie tylko temperatura, ale i prędkość wiatru. W niedzielę przy porywach fenu z południa zanotujemy prawie 15°C, aczkolwiek chmur już więcej, niż w środku tygodnia.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (31 października 2019/1 listopada 2019) pogodę kształtować będzie wyż znad Ukrainy. Będziemy, podobnie jak i pozostała część kraju, w chłodnej masie powietrza arktycznego. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od -5°C do -4°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1027 hPa, będzie bez większych zmian.

W piątek w ciągu dnia (1 listopada 2019) pozostaniemy jeszcze na skraju wyżu, który odsunie się nad krańce wschodnie Europy, wędrując nad południowo-zachodnią Rosję. Będziemy w powietrzu arktycznym starym. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, rano wschodni, potem południowy i południowo-wschodni. Widzialność umiarkowana poprawiająca się do bardzo dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa, zacznie spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z piątku na sobotę (1/2 listopada 2019) dostaniemy się pod wpływ aktywnego, rozległego i głębokiego niżu znad północnego Atlantyku i związanego z nim ciepłego frontu atmosferycznego, za którym z południowego zachodu napływać zacznie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna od 2°C do 3°C, wystąpi wczesnym wieczorem. Wiatr początkowo słaby, z upływem jednak wzmagający się do umiarkowanego i dość silnego, porywistego, w porywach osiągającego 65 km/h, południowy i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa, będzie szybko spadać.

W sobotę w ciągu dnia (2 listopada 2019) będziemy w ciepłym wycinku niżu, którego centrum przemieści się nad Anglię. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Lokalnie niewykluczony słaby przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 8°C do 9°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, o średniej prędkości do 35 km, porywisty, w porywach do 70 km/h, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1006 hPa, przez większość dnia będzie spadać, dopiero późnym popołudniem zacznie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (2/3 listopada 2019) pogodę kształtować będzie ten sam rozległy, głęboki niż znad Europy Zachodniej, a od zachodu nasuwać się zacznie związany z nim wtórny ośrodek niskiego ciśnienia z kolejnym ciepłym frontem atmosferycznym. Napłynie za nim jeszcze cieplejsze powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, lokalnie niewykluczony słaby przelotny deszcz. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C, wystąpi wieczorem. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 65 km/h, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1006 hPa, do rana lekko spadnie.

W niedzielę w ciągu dnia (3 listopada 2019) pozostaniemy pod wpływem rozległego i głębokiego niżu znad Europy Zachodniej. Z południa napływać będzie ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, lokalnie możliwy przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 14°C do 15°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 55 km/h, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1002 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?